В Житомирській РВА відбулась нарада на тему: «Дотримання законодавства у сфері екології місцевого самоврядування»
Сьогодні під головуванням начальника Житомирської районної військової адміністрації Юрія Тарасюка спільно з начальником Державної екологічної інспекції Поліського округу Євгенієм Медведовським, за участі першого заступника начальника Житомирської РВА Сергія Кириченка та голів територіальних громад району відбулась онлайн нарада на тему: «Дотримання законодавства у сфері екології місцевого самоврядування».
В ході наради присутні були ознайомлені з внесеними змінами до Закону України "Про управління відходами". Цей довгоочікуваний документ запускає реформу управління відходами та наближає наше законодавство до законодавства ЄС.
Закон «Про управління відходами» врегульовує питання дозвільної системи, визначає необхідний пакет документів для отримання дозволів, приналежність їх до відповідних реєстрів і передбачає подання електронної звітності завдяки сервісам «ЕкоСистеми».
Це так званий «блокчейн» для відходів, аби можна було прослідкувати, хто та скільки утворює-перевозить-обробляє. Взяти відходи під контроль держави та громад допоможе інформаційна система управління відходами. Зокрема, вона дозволить вивести з тіні сферу управління відходами. Вже сьогодні розроблені перші сервіси інформаційної системи. Створено кабінет для реєстрації облікового запису, презентовано тестову версію дозволу на оброблення відходів, функціонує послуга видачі документів для транскордонного перевезення відходів.
Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України за підтримки Міністерства цифрової трансформації України розроблено офіційний вебресурс і мобільний додаток «ЕкоЗагроза», що стане в нагоді українцям, які хочуть повідомити інформацію щодо виявлених фактів заподіяння шкоди навколишньому природному середовищу внаслідок надзвичайних ситуацій, подій, збройної агресії російської федерації.
Закон також урегульовує питання розділення повноважень між міністерствами, органами місцевого самоврядування та місцевими органами влади. Відтепер встановлено належне регулювання ринку відходів, прописані чіткі правила співпраці органів місцевого самоврядування, інвесторів, переробних підприємств, виробників продукції та товарів, що дозволяють надавати якісні та доступні послуги у сфері управління відходами.
Майже 60 млрд доларів – такими є збитки, завдані українській екосистемі на даний час, починаючи з повномасштабного вторгнення рф на територію України. Для порівняння – ВВП Латвії у 2022 році склав 41,2 млрд.
27 випадків військової агресії зафіксовано ДЕІ Поліського округу на Житомирщині. Це майже 16,7 млдр грн (427,6 млн доларів) розрахованої шкоди, нанесеної довкіллю Житомирської області.
Як мінімум 305 об'єктів важкої промисловості пошкоджені та забруднюють навколишнє середовище України. На території Житомирщини таких 4. При цьому викиди парникових газів, які спричинені війною, лише за рік повномасштабного вторгнення більші, ніж викиди Румунії чи Австрії за той же рік.
Під час наради велика увага була приділена порядку фіксації фактів заподіяння шкоди навколишньому природному середовищу внаслідок надзвичайних ситуацій, подій, збройної агресії російської федерації.
Також Євгеній Медведовський нагадав головам громад в Житомирській та Рівненській областях тривають перевірки органів місцевого самоврядування на предмет дотримання вимог природоохоронного законодавства. До кінця поточного року планується перевірити всі територіальні громади району. Результати перевірки по завершенню будуть оприлюднені на офіційному сайті Державної екологічної інспекції.
Як відзначив начальник Житомирської районної військової адміністрації Юрій Тарасюк: "Співпраця різних гілок влади та структур, що працють на покращення екологічного середовища України, особливо в період війни надзвичайно важлива, адже нам тут жити, жити на цій землі - нам, нашим дітям і всім наступним поколінням українців".
Докладніше про вебресурс і мобільний додаток ЕкоЗагроза можна дізнатися на сайті Державної екологічної інспекції.