Житомирська районна державна адміністрація
Житомирська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Право на власне життя: держава та громадські організації розробляють Стратегію деінституалізації

Дата: 06.06.2024 11:13
Кількість переглядів: 186

На сьогодні в Україні 259 інтернатних закладів та 305 стаціонарних відділень територіальних центрів соціального обслуговування. На утримання цих інституцій щороку витрачається 7 та 1 мільярд відповідно. Станом на 2024 рік в закладах проживає 34,8 тисячі осіб. Але ця кількість постійно зростає. Через активні бойові дії, велика кількість людей старшого віку при евакуації опиняються саме в інституціях, при тому, що вони самостійно вели господарство в себе вдома. 

Фото без опису

Щоб створити систему підтримки, яка дозволить кожному реалізувати право на власне життя та дасть відповідні можливості, Міністерство соціальної політики, спільно з громадськими організаціями працює над Стратегію деінституалізації - реформуванням системи інституційного догляду. 

Щоб не лише розробити Стратегію, але і втілити її у життя, свої зусилля повинні об’єднати і держава, і громадські організації, які займаються даною темою. Про це під час форуму “Шлях до деінституціоналізації: партнерство держави та громадянського суспільства для розвитку соціальних послуг,” – сказала заступниця міністерки соціальної політики Уляна Токарєва. 

“Шлях деінституалізації складний. Але коли ми говоримо про цей шлях, говоримо про такі системи підтримки, які дозволять людині реалізувати право на власне життя та дадуть відповідні можливості. Важливо об’єднатися соціальній сфері та всім дотичним сферам та розробити Стратегію деінституалізації, а надалі - регіональний та локальний план заходів”, - сказала вона. 

72,9% всіх інтернатних закладів знаходиться у сільській місцевості. “Якщо інституція знаходиться у сільській місцевості, то дуже часто буває так - що це єдине місце роботи для жителів громади. Тому важливо, щоб місцева громада погодилась і підтримала не шлях інституцій, а право людей на гідне життя”.

Заступниця міністерки наголосила, що і на рівні місцевого самоврядування повинна бути постійна адвокація важливого та актуального питання - деінституалізації. А саме – фінансування послуг, прийняття локальних планів дій, прийняття рішень гуманітарного реагування та розвитку скрізь фільтри ДеІ, участь в проєктуванні бюджетів на 2025 рік. 

Публічний захід “Шлях до деінституціоналізації: симбіоз держави та громадянського суспільства для розвитку соціальних послуг” відбувся завдяки зусиллям громадської організації  Fight For Right та за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь