Понад 18000 українців впродовж року опанували цифрові навички
Цифрова грамотність — базова навичка 21 століття, як читання та письмо. Результати 2025 року доводять: бібліотеки-Хаби стали справжніми центрами цифрової трансформації громад.

Що вдалося зробити?
Понад 18 000 людей навчилися користуватися смартфонами, оплачувати комунальні послуги онлайн та отримувати довідки в Дія.
1 039 координаторів пройшли навчання, наприклад, з використання штучного інтелекту, організації навчального простору та планування освітніх заходів для громади.
Рівень цифрових навичок «нижче середнього» серед користувачів Хабів впав із 45% до 3%.
І навчання триває: вже у квітні стартує новий етап для координаторів та відвідувачів.
А ще ми оновили розділ «Мережа хабів» на Дія.Освіта. Тепер знайти ідеальне місце для навчання ще простіше.
Обирайте локацію за зручностями:
наявність пандуса;
швидкий Wi-Fi;
дитячий куточок.
Також з’явилася стрічка новин та історії успіху користувачів — надихайтеся досвідом інших.
Знаходьте найближчий Хаб у своїй громаді за посиланням: osvita.diia.gov.ua/hubs
Проєкт «Бібліотеки розвивають цифрову грамотність задля посилення стійкості громад та відновлення» втілює ВГО Українська бібліотечна асоціація за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні в межах «Проєкту підтримки Дія», що реалізується за фінансування Швеції, та у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України.



