Вправи для розвитку упевненості дитини в собі

Дата: 16.12.2023 10:24

Поряди дитячого психолога.

yes Одна буква, різні слова

Ця весела гра допоможе дитині усвідомити свої позитивні якості. Учасниками такої гри можуть бути двоє і більше людей.

Вам необхідні:

• простір і час для гри.

Як виконувати:

одна людина говорить: «Почали». Друга подумки вимовляє літери алфавіту. Коли перший учасник говорить: «Стоп!», другий вимовляє букву, на якій він зупинився;

після цього дитина повинна придумати якомога більше позитивних слів про себе, які починаються на цю букву.

Ця проста гра спонукає дитину знаходити в собі позитивні якості і зміцнює її самооцінку.

yes Не відкладайте справи на потім

Коли ви не впевнені, що зможете зробити якусь справу добре, то схильні відкладати її виконання. Але чим довше ви відкладаєте, тим більше сумніваєтеся в успішному результаті справи.

Вам знадобляться:

• аркуш паперу;
  • олівець;
  • лінійка.

Як виконувати:

це заняття можна використовувати для коригування цілей дитини або навіть її звичок;

намалюйте таблицю, що складається з двох колонок: «зміни, яких я хочу досягти» і «що для цього потрібно зробити»;

запропонуйте дитині записати бажані зміни та необхідні для цього кроки. Потім, коли буде змога, допоможіть дитині виконати ці кроки.

yes Організованість

Це заняття спрямоване на те, щоб допомогти дитині зосередитися на своїх цілях і планах їх досягнення.

Вам знадобляться:

• аркуш паперу;
  • олівець;
  • лінійка.

Як виконувати:

визначте, на який період ви хочете спланувати справи – на день, тиждень або місяць;

намалюйте таблицю, яка складається з чотирьох колонок: предмет, завдання, поточна дата, дата виконання;

повісьте таблицю на дверцята холодильника або на стіну в дитячій кімнаті;

заповнюйте таблицю кожного разу, коли в дитини з'являється завдання з крайнім терміном виконання;

відзначайте виконання завдань.