Децентралізація

08 Травня, 2024 р., 10:25
7 квітня Уряд вніс зміни до постанови КМУ від 27 травня 2022 року №634 «Про особливості оренди державного та комунального майна у період воєнного стану».
25 Квітня, 2024 р., 14:18
24 квітня Верховна Рада України ухвалила в другому читанні та в цілому євроінтеграційний законопроєкт №9450 про міжнародне співробітництво місцевого самоврядування, який дозволить громадам і регіонам в спрощеному та більш широкому форматі працювати з фондами ЄС, залучати їхні кошти.
25 Квітня, 2024 р., 10:24
Захід розпочнеться 26 квітня об 11:00. Організатори – Програма DOBRE у співпраці з Офісом Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.
18 Квітня, 2024 р., 14:11
18 квітня парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування повторно розглянув Проєкт Закону №9518 про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо вдосконалення правового регулювання інституту старост та його діяльності в умовах воєнного стану. Комітет рекомендував Верховній Раді ухвалити зазначений законопроєкт за основу та в цілому.
16 Квітня, 2024 р., 14:35
18 квітня об 11:00 у пресцентрі Українського кризового медіа-центру відбудеться четвертий із серії публічних діалогів «Децентралізація на зв’язку». У фокусі обговорення – аналіз місцевих бюджетів, їхні проблеми та перспективи розвитку.
11 Квітня, 2024 р., 13:48
Верховна Рада України підтримала у першому читанні законопроєкт 9559-д, який розблокує можливість підтримувати військові формування Сил безпеки та оборони України з місцевих бюджетів.
28 Березня, 2024 р., 13:27
Документ визначає подальші кроки для реалізації реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні на 2024 - 2027 роки.
13 Березня, 2024 р., 12:13
14 березня об 11:00 розпочнуться Конгресові слухання проєкту Національного плану з енергетики та клімату (НПЕК).
28 Лютого, 2024 р., 10:13
Бажаєте мінімізувати ризики в управлінні? Захистити ресурси від втрат чи неналежного використання? Досягати місії та цілей розвитку територіальної громади найбільш економним, ефективним і результативним способом? Тоді саме вашу команду «U-LEAD з Європою» запрошує до участі у новій Навчальній програмі «Кроки для спеціалістів. Запровадження системи контролю та аудиту в територіальних громадах».
20 Лютого, 2024 р., 14:23
Непоодинокими є випадки, коли у територіальній громаді розташоване нерухоме майно, яке не має власника або власник якого невідомий. Відповідно до частини першої статті 335 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), таке нерухоме майно є безхазяйною річчю. Не передача його у комунальну власність (як того вимагає законодавство) призводить до того, що органи місцевого самоврядування щонайменше недоотримують до місцевого бюджету потенційних надходжень у формі орендної плати за його використання чи коштів від його реалізації.