Начальник управління – Кондратюк Таїса Володимирівна
ПРО УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ЖИТОМИРСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
На території Житомирського району управління забезпечує реалізацію державної політики у сфері соціальної підтримки і надання соціальних послуг сім’ям та особам, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах, зокрема особам похилого віку, особам з інвалідністю, ветеранам війни та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, захисникам та захисницям України, громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, сім’ям з дітьми, малозабезпеченим, багатодітним, внутрішньо переміщеним особам, дітям, іншим категоріям осіб, які згідно із законодавством мають право на пільги (крім пільг з оплати житлово-комунальних послуг, пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу), соціальної і професійної адаптації військовослужбовців, які звільняються з військової служби, волонтерської діяльності, оздоровлення та відпочинку дітей, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також з питань запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків.
Програма житлових субсидій і пільг на житлово-комунальні послуги протягом багатьох років забезпечує додаткову підтримку сотням тисяч українців, які її потребують, аби вчасно сплачувати за ЖКП. Щороку держава виділяє на ці потреби близько 40 млрд грн. Зокрема, у бюджеті на 2025-й рік на покриття субсидій та пільг передбачено 42,3 млрд грн.
Міністерство соціальної політики готує до другого читання проєкт закону про реформу системи соціального страхування (реєстраційний номер законопроєкту 12209).
Кількість зареєстрованих заяв і черговість надання реабілітаційних послуг (відповідно до п. 6 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 р. № 309, зі змінами та доповненнями), без зазначення персональних даних - повідомляє управління соціального захисту населення Житомирської РВА.
Верховна Рада України 228 голосами народних депутатів підтримала напрацьований за участі Мінсоцполітики законопроєкт №5344-д, який суттєво розширює права та можливості людей з інвалідністю на працевлаштування. Він був підготовлений разом із широким колом народних депутатів, українських та міжнародних експертів, громадськості.
Функціонал Соціального веб-порталу електронних послуг Мінсоцполітики soc.gov.ua розширився — на ньому з’явився сервіс, що дозволяє подавати заяву про потребу в засобах реабілітації, а також додалися нові способи авторизації в особистому кабінеті.
Відтепер вся актуальна інформація щодо протезування в Україні зібрана на одному ресурсі, що дозволяє легко та зручно знайти потрібні роз'яснення та матеріали.
На Соціальному веб-порталі електронних послуг Мінсоцполітики soc.gov.ua з'явиться можливість подавати заяву про забезпечення допоміжним засобом реабілітації (ДЗР). Відповідне рішення ухвалив Кабінет Міністрів України сьогодні, 31 грудня.
Кабінет Міністрів України підтримав зміни, що ініціювало Мінсоцполітики, до Порядку протезування та ортезування виробами підвищеної функціональності (Постанова № 518 від 01.10.2014). Такі зміни, зокрема, розширюють можливості для військових отримати високофункціональні протези.
24 грудня, Кабінет Міністрів України ухвалив Стратегію реформування психоневрологічних, інтернатних закладів та деінституціалізації догляду за особами з інвалідністю, особами похилого віку до 2034 року. Цей документ було розроблено Міністерством соціальної політики України, аби створити умови для незалежного життя у звичному середовищі для людей похилого віку та людей з інвалідністю, а також їх повноцінної участі в соціальному та економічному житті. Варто зазначити, що до обговорень норм Стратегії долучились профільні громадські та міжнародні організації.