Відділ документообігу, звернень громадян та контролю
Начальник відділу –
Години роботи відділу:
понеділок – четвер – з 8:00 до 17:00,
п’ятниця – з 8:00 до 15:45
обідня перерва – з 13.00 до 13.45
Контактний телефон: (0412) 42-47-03
ПОЛОЖЕННЯ ПРО ВІДДІЛ ДОКУМЕНТООБІГУ, ЗВЕРНЕНЬ ГРОМАДЯН ТА КОНТРОЛЮ
Відповідно до Закону України «Про звернення громадян» кожен громадянин України має право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об’єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов’язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.
Прийом звернень, пропозицій (зауважень), заяв (клопотань) і скарг громадян проводиться Відділом документообігу, звернень громадян та контролю апарату райдержадміністрації:
- надіслане поштою на адресу: 10003, м. Житомир, вул. Лесі Українки, 1;
- надане безпосередньо до Відділу документообігу, звернень громадян та контролю апарату райдержадміністрації особисто або через уповноважену особу, якщо ці повноваження оформлені відповідно до чинного законодавства за адресою: 10003, м. Житомир, вул. Лесі Українки, 1, каб. 212.
Подати звернення також можна такими шляхами:
- викладене усно та письмово на особистому прийомі у керівництва райдержадміністрації відповідно до графіку особистого прийому;
- надіслане електронне звернення у спосіб:
а) надіслати звернення на електронну пошту: rda@zhtrda.zht.gov.ua
б) заповнити Форму для зворотнього зв'язку розміщену на головній сторінці веб-сайту райдержадміністраці.
в) написавши "Звернення до посадовця" на головній сторінці сайту райдержадміністрації.
Відповідно до Закону України від 02.07.2015 № 577-VIII “Про внесення змін до Закону України “Про звернення громадян” щодо електронного звернення та електронної петиції” з 28 жовтня 2015 року “Письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронне звернення). У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається”.
Звернення про надання безоплатної правової допомоги розглядаються в порядку, встановленому законом, що регулює надання безоплатної правової допомоги.
Інформація про можливість оскарження дій посадових осіб щодо результатів розгляду звернень громадян
Згідно із ст. 15 Закону України «Про звернення громадян» рішення про відмову в задоволенні вимог, викладених у заяві (клопотанні), доводиться до відома громадянина в письмовій формі з посиланням на Закон і викладенням мотивів відмови, а також із роз’ясненням порядку оскарження прийнятого рішення.
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про звернення громадян», скарга на рішення, що оскаржувалося, може бути подана до органу або посадовій особі вищого рівня протягом одного року з моменту його прийняття, але не пізніше одного місяця з часу ознайомлення громадянина з прийнятим рішенням. Скарги, подані з порушенням зазначеного терміну, не розглядаються.
Пропущений з поважної причини термін може бути поновлений органом чи посадовою особою, що розглядає скаргу.
Рішення вищого державного органу, який розглядав скаргу, в разі незгоди з ним громадянина, може бути оскаржено до суду в термін, передбачений законодавством України.
Окрім вищого органу, скарга може подаватися до органу, який контролює дотримання Закону України «Про звернення громадян», зокрема до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Згідно із ст. 28 Закону України «Про звернення громадян» контроль за дотриманням законодавства про звернення громадян відповідно до своїх повноважень здійснюють Верховна Рада України, народні депутати України, Президент України, Кабінет Міністрів України, Уповноважений з прав людини Верховної Ради України, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські, районні, районні в містах Києві та Севастополі державні адміністрації, сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі комітети, депутати місцевих рад, а також міністерства, інші центральні органи виконавчої влади щодо підпорядкованих їм підприємств, установ та організацій.
Відповідно до ст. 15 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» Уповноважений приймає та розглядає звернення громадян України, іноземців, осіб без громадянства або осіб, які діють в їхніх інтересах, згідно із Законом України «Про звернення громадян».
Звернення подаються Уповноваженому в письмовій формі протягом року після виявлення порушення прав і свобод людини і громадянина.
За наявності надзвичайних обставин цей строк може бути подовжений Уповноваженим, але не більше ніж до двох років.
Прийом звернень, заяв, клопотань громадян – кім.212
Телефони «ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ» райдержадміністрації – 42-46-88, 42-47-03
Консультації з питань соціального захисту населення можна отримати за телефоном: 47-09-75
Консультації з питань стану об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту Житомирського району можна отримати за телефоном: 42-46-10
Телефон Урядової «ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ» – 15-45