#ТиЯк: Ментальне здоров’я треба берегти самим і розказувати, як це робити, іншим
Свою стежку ментального здоров’я обрала Брусилівська громада, де сьогодні, 12 січня, у селищному будинку культури для батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу, тих, хто виховує дітей з інвалідністю, людей поважного віку було організовано інтерактивний івент «Подорож до ментального здоров’я».
Присутні у залі отримали практичні поради, куди та до кого звернутися за допомогою, порадою і розрадою, аби впоратися зі своїми психоемоційними проблемами, активно долучалися до руханки під звуки ритмічної музики. Не менш активно брали участь у психологічному тесті, який запропонувала пройти практичний психолог Брусилівського ліцею ім. Готовчиця Оксана Шумська.
А далі перейшли до фойє будинку культури, де розгорнулася локація здорового харчування. Частувалися узваром, стравами з гарбуза, печеними яблуками, горіхами та іншою корисною для здоров’я їжею.
Ще один «ключик» до гарного настрою, спокійного душевного стану – арттерапія. Усі охочі мали нагоду побувати у КЗ «Брусилівський музей «Дивосвіт Олексія Макаренка» та взяти участь у майстер-класі з арттерапії, який провела директор музею Олена Косарчук. Свої відчуття, приховані переживання вони переносили на папір, користуючись незвичною технікою малювання – вугіллям. А заразом слухали захопливу розповідь про життя та творчість талановитого українського художника, майстра народного декоративного розпису Олексія Макаренка.
Якщо ми розуміємо власну цінність, масштаб свого внеску в спільну справу – допомогу ЗСУ може бути потужним інструментом для подолання стресу та покращення загального самопочуття.
Це яскраво демонструють усі громади Житомирського району, зокрема і Високівська. З початку нинішнього року жителі цієї громади надіслали 60 окопних свічок нашим захисникам. 30 кг пластикових кришечок відправили «Новою поштою» до Благодійного фонду Лелекера – Lelecare, який надалі закуповує якісні турнікети для підрозділів Сил оборони, що перебувають безпосередньо на передовій або висуваються на фронт.
Інтерактивний івент у Житомирському районі добіг фінішу, але про ментальне здоров’я як надзвичайну людську цінність потрібно дбати щодня. Берегти самим і розказувати, як це робити, іншим.