26 лютого - День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя
26 лютого 2024 року на території громад Житомирського району загальноосвітніми та культурними закладами (будинками культури, центрами дозвілля та бібліотеками) було організовано та проведено:
- Упорядкування місць поховань Героїв України, що загинули, відстоюючи незалежність і територіальну цілісність України.
- Покладання квітів та встановлення лампадок до пам’ятників, меморіальних знаків і місць поховань загиблих військових у російсько-українській війні.
- Тематичні та виховні години «Крим – це Україна», «Крим – територія України», «Я патріот своєї держави», «Окупація Криму. Рух опору», «Крим – Україна. Патріотизм не вбити!», «Хронологія спротиву», «Пам’ятаємо про наших людей!».
- Уроки історичної пам’яті «Патріотизм не вбити», «Крим: Хронологія окупації», «Сторінками історії Криму», «Зламані крила свободи», «Що ми знаємо про анексію Криму?», «26 лютого – День початку кримського спротиву».
- Виставки дитячих малюнків «Вистояли – переможемо», «Мій Крим», «Україна – єдина та нескорена», «Діти підтримують кримчан своїми малюнками».
- Тематичні книжкові виставки «Від Карпат до Криму – Україна єдина», «Палітра Криму», «О, гори Криму сторожові, за вами тужать не лише живі…», «Український Крим – історії та реалії», «Крим у творах українських письменників», «Рідний украдений Крим», «Нескорені сини і доньки Криму», «Нескорений Крим».
- Фотовиставки «Крим – перлина України», «Тяжкі шляхи до перемоги» та виставки-інсталяції «Крим – це Україна».
- Перегляд фільмів «Крим. Спротив.», «Крим. Нескорений», «Ціна анексії – життя», «Що ти знаєш про день спротиву окупації Криму?», «Крим SOS», «Додому», «Крим оточені зрадою», «Крим…Як це було», «26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим», «Від Карпат до Криму – Україна єдина», «Хайтарма».
- Громадами Житомирського району було здійснено висвітлення заходів у соцмережах та на сайтах закладів і громад.
У Глибочицькому ліцеї Глибочицької селищной ради проведено акцію «Листи до вільного Криму», мета якого – написання листів на підтримку кримчан та малювання патріотичної листівки «Тримайтеся, ми разом, ми єдині!», у Гадзинскому ліцеї – акція «Листи до вільного Криму».
Красногірський «Центр дозвілля» Андрушківської сільської ради організував конкурс малюнків серед дітей «Україна єдина!» та міні-викладку літератури про життя, побут та анексію кримських татар «О гори Криму сторожові, за вами тужать не лише живі…».
У Волицькій ТГ проведено флешмоб «Мій коханий Крим…», на якому було створено відеоролик та розміщено його у соцмережі. Бібліотеки Черняхівської громади провели флешмоб «Крим – Україна».
У бібліотеці Городоцької ТГ відбулася віртуальна довідка: «Кримські арабески: творчість таврійських письменників», на якій було проведено читання поезій кримських поетів.
Любарська ТГ презентувала відео презентацію «Окупація Криму: як це було» та провела флешмоб «Крим – це Україна».
У Миропільській гімназії проведено флешмоб «Спротив триває!» та у центральній бібліотеці Миропільської ТГ пройшла презентація книги Марини Гримич «Умерови: історія однієї родини на тлі кримськотатарського національного руху ХХ-ХХІ ст.».
У Старочуднівсько-гутянському ліцеї Романівської ТГ відбулася дискусія на тему: «Чи буде в майбутньому Крим і Севастополь у складі України?» та акція «Листи до вільного Криму».
Юнацький абонемент центральної бібліотеки Черняхівської селищної ради зробили виставку-анонс та презентували книгу «Мусаєв С. Мустафа Джемілєв. Незламний».
У Центральній дитячій бібліотеці Попільнянської громади учнями 7 класів було здійснено історичний екскурс «Що ми знаємо про анексію Криму» та віртуальна мандрівка по півострову «Хронологія окупації. Наслідки анексії Криму».