Інтереси дитини повинні стати пріоритетом у роботі усіх державних інституцій
Сьогодні, 29 березня, за ініціативи служби у справах дітей Житомирської ОВА у стінах Житомирської районної військової адміністрації відбулася розширена нарада-семінар на тему: «Патронат над дитиною як складова системи захисту прав дитини в громаді». Участь у заході взяли начальник Житомирської РВА Юрій Тарасюк, його перший заступник Сергій Кириченко, начальник служби у справах дітей Житомирської ОВА Ганна Лужко, керівники служб у справах дітей, голови громад району, представники Житомирської філії ЖОЦЗ, Житомирського обласного центру соціальних служб.
«Усі діти мають право на щасливе і безтурботне дитинство. І ми повинні діяти виключно в інтересах підростаючого покоління та створити такі умови, в яких кожна дитина почувалася б захищеною. Сьогодні патронат – найкращий варіант для родини, яка опинилася в кризовій ситуації. Ми активізували роботу у цьому напрямку, аби діти зростали у безпеці, мали належний догляд, виховання та реабілітацію в умовах сім’ї», – сказав, відкриваючи нараду-семінар, Юрій Тарасюк.
Начальниця служби у справах дітей Житомирської ОВА Ганна Лужко акцентувала увагу присутніх на актуальних питаннях реалізації патронату на Житомирщині та чому саме ця послуга стає необхідністю для кожної громади.
Про розвиток, зміцнення патронату над дититною, основні завдання та очікувані результати від цієї послуги поінформувала регіональний координатор Проєкту «Моніторинг потреб та підтримка дітей в умовах війни» Наталія Пилипчук.
З досвідом запровадження патронату у Любарській громаді, де наразі створено три патронатні сім’ї, ознайомила начальник служби у справах дітей Любарської селищної ради Леся Ющенко.
Учасники зібрання розглянули та обговорили питання кадрового забезпечення й організації роботи служб у справах дітей територіальних громад району щодо захисту прав і законних інтересів дітей, недопущення ризиків при відборі кандидатів у патронатні вихователі, заходи, які вживаються службою зайнятості з інформування шукачів роботи про патронат над дитиною як альтернативи працевлаштування.
Під час виступів демонструвалися презентаційні матеріали, що стануть у нагоді фахівцям служб у справах дітей, які працюють з кандидатами у патронатні вихователі на території своїх громад.
Презентаційні матеріали «Кошти на функціонування сім’ї патронатних вихователів» та «Як держава підтримує патронат в Україні?».