Обговорили питання стану підготовки лісогосподарських підприємств Житомирського району до роботи у пожежонебезпечний період

Дата: 01.04.2024 14:47

Сьогодні, 1 квітня, перший заступник начальника Житомирської РВА Сергій Кириченко в режимі онлайн провів позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС).

Члени комісії розглянули питання стану підготовки лісогосподарських підприємств Житомирського району до роботи у пожежонебезпечний період 2024 року, з якого доповів заступник начальника відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Житомирського РУ ГУ ДСНС України у Житомирській області Євген Зіновчук.

За результатами обговорення, було затверджено склад районного оперативного штабу для координації дій щодо організації виконання заходів протидії пожежам у природних екосистемах області протягом цьогорічного пожежонебезпечного періоду. До обов’язків штабу входитиме цілодобовий моніторинг оперативної обстановки у природних екосистемах з використанням відеоспостереження, безпілотних літальних апаратів, пересувних мобільних груп; забезпечення негайного реагування на початкових етапах виникнення пожеж та загорянь, залучення до гасіння пожеж у природних екосистемах району сил та засобів лісогосподарських підприємств.

Головам громад рекомендовано розглянути на місцевих комісіях з питань ТЕБ та НС питання щодо протидії пожежам у природних екосистемах, організувати здійснення заходів з протипожежного захисту лісових масивів, торф’яників, сільськогосподарських угідь та присадибних ділянок; заборонити на пожежонебезпечний період розведення багать у лісових масивах і рекреаційних зонах (крім спеціально облаштованих місць і обладнаних територій зеленого відпочинку), а також випалювання стерні, сухої рослинності та сміття на землях лісового фонду, торфовищах, сільськогосподарських угіддях, лісосмугах, заплавах річок та вздовж доріг. Крім того, вживати заходів для ліквідації стихійних сміттєзвалищ побутових і виробничих відходів, а задля попередження виникнення пожеж, виявлення осіб, які здійснюють випалювання сухої рослинності, та патрулювання територій, що прилягають до населених пунктів, - створити у громадах добровільні пожежні дружини.

Підсумовуючи питання, Сергій Кириченко акцентував увагу членів районної комісії  на посиленні контролю за станом пожежної безпеки у природних екосистемах, у лісових масивах, аби вберегти довкілля та не завдавати непоправного збитку природі і державі.