21 квітня – Всесвітній день міграції риб

Дата: 21.04.2024 10:13

Багато видів риб протягом свого життя мають потребу мігрувати по акваторії водойм заради здобування їжі, розмноження, зимівлі. Є риби, які здійснюють міграції на сотні й навіть тисячі кілометрів. Саме такі види є найбільш вразливими від впливу людської діяльності.

🇺🇦Серед представників української іхтіофауни – це передусім червонокнижні: осетрові (білуга, севрюга, осетер руський), деякі коропові (вирезуб причорноморський та рибець малий), а також вугор річковий, який в Україні трапляється здебільшого у Шацьких озерах на Волині.

🔹Саме цим видам загрожує антропогенний вплив. Загачені греблями річки перекривають їм шляхи до нерестовищ, забруднення води призводить до загибелі молоді та ікри, а щільні мігруючі зграї є бажаним об’єктом для браконьєрського вилову.

🔸Тож, починаючи з 2014 року, екосвідома спільнота планети проводить заходи, об’єднані темою збереження річок для людей та риб.