Чому варто звернутись до рекрутерів у ТЦК: поради АрміяInform
Йдете до ЗСУ за офіційною мобілізацією чи на контракт, але не визначились з місцем майбутньої служби та посадою? Тоді ви маєте змогу звернутись до присутніх у ТЦК та СП рекрутерів військових частин або підрозділів Збройних Сил України.
АрміяInform пояснює, чому це варто зробити та чим це буде для вас корисним.
Хто такі рекрутери і яким є їхнє завдання
Рекрутери — це офіційні представники частин і підрозділів Збройних Сил України. Їхнє завдання — набір кандидатів, які максимально відповідатимуть вимогам для заповнення наявних у частині або підрозділі вакансій.
Саме рекрутери володіють найактуальнішими на поточний момент даними про вакантні посади та вимоги щодо кандидатів на них. Під час співбесіди рекрутери нададуть усю необхідну інформацію та зможуть вичерпно відповісти на запитання щодо умов майбутньої служби та обов’язків стосовно запропонованої посади.
Рекрутери розкажуть про частину і порадять, де дізнатись про неї більше
Насамперед рекрутери коротко презентують частину або підрозділ, який вони представляють. Зазвичай це коротка базова інформація, у переважній більшості випадків супроводжувана роздатковим матеріалом — листівками, буклетами, постерами тощо.
За наведеними у роздаткових матеріалах гіперпосиланнями можна буде потім за бажання самостійно дізнатися більше про частину чи підрозділ на офіційних сайтах, чи верифікованих сторінках у соціальних мережах.
Вас поінформують про вакантні посади та вимоги до кандидатів
Наступна частина спілкування — інформування про вакантні посади, обов’язки на них та вимоги до кандидатів для їх заповнення. Рекрутери повідомлять перелік наявних вакансій і докладно поінформують про ті з них, які вас зацікавлять.
Зазвичай в одному ТЦК та СП можуть працювати поряд рекрутери з кількох частин або підрозділів. Це дає змогу ознайомитись з більшою кількістю вакантних посад і розширює можливості для вибору.
Не шкодуйте часу на ознайомлення з пропозиціями
Варто не пошкодувати кільканадцяти чи навіть кількадесяти зайвих хвилин на спілкування з усіма присутніми рекрутерами, адже це дасть змогу дізнатися про найбільш відповідну для вас посаду.
Також у ТЦК та СП можуть бути наявні роздаткові матеріали від частин, рекрутери з яких на цю мить відсутні. Цими даними теж не варто нехтувати — перегляньте їх, оберіть найцікавіші для вас посади. У разі, якщо котрась із них особливо вас зацікавила — зв’яжіться з частиною за наведеними там контактами.
Перевага живого спілкування — зворотний зв’язок
Друковані матеріали можуть бути корисними, однак вони неспроможні замінити спілкування з досвідченим рекрутером. Адже рекрутери не лише надають актуальний перелік вакансій у частині/підрозділі, але й допомагають зорієнтуватися в них та підібрати найбільш відповідну для вас.
Це робиться на основі тієї інформації про вас, яку ви самі надасте в процесі спілкування. Виходячи з неї, рекрутер допоможе швидко зорієнтуватися в наявних у нього вакансіях, якісь із них порадить оминути, на інші ж, навпаки, порекомендує звернути пильнішу увагу.
Що враховують під час рекрутингу
Під час співбесіди рекрутера цікавитимуть насамперед досвід військової служби, здобута освіта, професія, робочий досвід, вік, фізичні та інші дані кандидата. Корисною може виявитись також інформація про сфери інтересів, додаткові вміння та навички, навіть хобі.
Варто завчасно подумати над тим, що саме і в якій послідовності слід повідомити рекрутеру, щоб він мав змогу порадити вам найбільш відповідні вакансії. Можливо, варто навіть укласти коротке резюме, зазначивши на початку найважливішу, а потім другорядну і додаткову інформацію про вас.
Головні переваги — можливість вибору і визначеність
Найважливішою перевагою спілкування з рекрутерами є можливість вибору майбутньої частини/підрозділу та посади. Завдяки цьому ви завчасно точно знатимете, де саме і на якій посаді будете служити після закінчення навчального центру.
Не зайвим буде також заздалегідь налагодити контакти з частиною або підрозділом, які, з огляду на вашу фахову відповідність вакантній посаді, будуть зацікавлені в тому, щоб ви потрапили саме до них.
Супровід, консультації, допомога
Саме так — після успішної співбесіди та визначення з посадою вже не лише ви особисто зацікавлені в тому, щоб потрапити на обрану посаду. Частина або підрозділ так само зацікавлені в тому, щоб саме ви, як відібраний максимально відповідний для цього кандидат, обійняли цю посаду.
З огляду на це рекрутер забезпечить вам режим максимального сприяння. Він супроводжуватиме, консультуватиме і допомагатиме пройти всі необхідні етапи. Ви перебуватимете на зв’язку з частиною/підрозділом під час перебування в навчальному центрі, а після закінчення навчання гарантовано потрапите на обране місце служби та посаду.
Тому АрміяInform усіляко рекомендує не оминати рекрутерів у ТЦК та СП. Звернення до них буде корисним як для вас особисто, так для ЗСУ, адже допоможе заздалегідь направити мобілізованого і добровольця на ті місце служби та посаду, де вони будуть максимально ефективними для оборони України.