Всеукраїнський тиждень імунізації. Гемофільна інфекція. У чому небезпека?

Дата: 29.04.2024 12:09

Гемофільна інфекція (Hib-інфекція) — гостра інфекційна хвороба, яка спричиняє менінгіт, отит, пневмонію та гнійні вогнища в різних органах. Збудником є бактерія Haemophilus influenzae типу b. Єдиний спосіб запобігти хворобі – вчасно зробити щеплення.

Гемофільна інфекція передається повітряно-крапельним і контактним шляхами від хворої людини, і найчастіше вражає дітей від 6 місяців до 4 років. Аби цьому запобігти, немовлят планово вакцинують від гемофільної інфекції. Це може бути як моновалентна вакцина суто проти Hib-інфекції, так і полівалентна, від кількох інфекцій водночас.

Вакцинацію проводять у 2, 4 та в 12 місяців. Якщо щеплення чомусь вчасно не зробили, його надолужують при першій нагоді. Дітям до 5 років щеплення від гемофільної інфекції – безоплатне. Воно входить до Національного календаря профілактичних щеплень.

Людям, старшим за 5 років, щеплення від гемофільної інфекції можуть зробити в разі високого ризику хвороби, чи просто за їхнім бажанням (у цьому разі – їхнім коштом).

Бережіть себе та своїх дітей від інфекцій! Вчасно робіть щеплення!