Сьогодні у Житомирі зустріли ветеранів — учасників щорічного велопробігу «Шануємо пам'ять захисників України»

Дата: 20.05.2024 11:55

15 травня вони почали свій маршрут з Ужгорода до Києва, подолавши понад 1000 кілометрів. Фінальної точки учасники велопробігу мають досягти 23 травня в День Героїв України.

🟢 Ця акція, що проходить за підтримки Міністерство ветеранів має на меті одразу декілька важливих завдань:
- вшанування пам'яті героїв, що поклади своє життя за Україну;
- демонстрація на власному прикладі учасників, що ветерани мають бути активними учасниками мирного життя та мають можливість реалізовувати себе зокрема і, через зайняття спортом.

✅ Також Український ветеранський фонд оголосив збір коштів у рамках велопробігу. Кожен зможе долучитися та задонатити на рахунок Фонду. Кошти будуть спрямовані на підтримку громадських організацій, які створюють проєкти з реінтеграції захисників і захисниць через фізичну активність.

🔰 Провідниками велопробігу, до якого по черзі долучаються спортсмени з різних областей є два ветерани.

🚲 Іван Балашов — полковник у відставці, учасник бойових дій в Афганістані, який спромігся передати своїм дітям любов та відданість Україні — вони зараз захищають нашу країну разом з побратимами зі Збройних сил України. Іван активно займається спортом та є віцепрезидентом Федерації велоспорту Закарпатської області.

🏃 Старший сержант Анатолій Вересенко — з 2015 по 2016 роки безпосередньо брав участь у війні на Донбасі. 24 лютого 2022 він знову одягнув піксель та взяв до рук зброю, щоб відбивати навалу орків, які намагалися взяти Київ «за три дні». Є активним учасником спортивних змагань серед ветеранів, призер «Звитяги нескорених» та чемпіонатів України серед ветеранів. Двічі був учасником української команди бігунів-ветеранів війни на Marine Corp Marathon, Washington, та двічі брав участь в ветеранських велопробігах дорогами України та Європи.

⚜️ Історії цих людей дуже надихають. Пройшовши справжнє пекло у війнах ці два ветерани знайшли в собі сили відновитися та стали гарним прикладом для наслідування. Найголовніше — вони допомагають своїм побратимам та посестрам, які потребують підтримки.

🔱 Ми у свою чергу зобов'язані пам'ятати та шанувати кожного, хто пішов на фронт та захищає нашу Державу. Завдяки нашим Захисникам ми живемо у відносно мирній області та можемо працювати та підтримувати наших захисників разом наближаючи нашу Перемогу!

🇺🇦 Вічна пам'ять кожному та кожні, хто віддав своє життя за нашу Незалежність! Слава Україні!

Повідомляє начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко.