4 червня в Україні відзначається День вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України

Дата: 04.06.2024 08:58

Цей день, запроваджений Верховною Радою України 1 червня 2021 року, співпадає з Міжнародним днем невинних дітей - жертв агресії.

З 2014 року війна на сході України забрала життя тисяч людей, серед яких багато дітей. За даними ООН, станом на 1 червня 2021 року загинуло щонайменше 240 дітей.

Акція "Голоси дітей"

Першою леді України Оленою Зеленською 4 червня 2022 року було започатковано щорічне проведення акції "Голоси дітей". Ця акція має на меті вшанувати пам'ять загиблих дітей та дати голос живим, які пережили жахіття війни.

У рамках акції діти України читають вірші, співають пісні та малюють малюнки, в яких вони висловлюють свої почуття та мрії про мир.

«Коли ми говоримо про надію,⁣ то насправді ми говоримо⁣ про дітей»: Артур Дронь

Вірш «Діти» входить до збірки «Тут були ми», яку поет, військовослужбовець Артур Дронь написав на фронті. Однак, ця поезія не про війну. Вона про людей, які люблять більше, ніж бояться. Які були тут і не пішли звідси. Такою мовою солдати згадують своїх, а діти пишуть листи на аркушах шкільного зошита. Нею говорять про біль і надію. Прощаються і люблять.

Пам'ятаємо та вшановуємо

4 червня – це день, коли ми повинні згадати про жахливі наслідки війни для дітей України. Ми повинні зробити все можливе, щоб захистити дітей від війни та забезпечити їм мирне майбутнє.

Пам'ятаємо про тих, хто загинув. Допомагаємо тим, хто постраждав. Разом будуємо мирне майбутнє для дітей України.