Завдяки спільним зусиллям Європейського Союзу, ЮНІСЕФ та Міністерства освіти і науки України у селі Березівка Житомирської області капітально відремонтовано та обладнано дитячий садок "Перлинка"

Дата: 07.06.2024 10:14

Відтепер 62 маленьких вихованці зможуть продовжувати навчання та гратися у безпеці, навіть під час повітряних тривог.

"Створення безпечних умов для наймолодшого покоління українців є ключовим пріоритетом," - підкреслив Мунір Мамедзаде, голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні. "Ці оновлені укриття - це не просто сховища, а й комфортні простори, де діти можуть навчатися, гратися та відпочивати у спокійній атмосфері, залишаючись дітьми."

Це лише перші з 63 дитячих садків у Київській, Житомирській та Чернігівській областях, де в рамках цієї ініціативи облаштовуються дружні до дітей укриття. З них ремонти й облаштування укриттів проведено у 19 дитячих садочках на Житомирщині – у містах Коростишів, Олевськ, Андрушівка, смт Романів, Попільня та інших.

Укриття в "Перлинці" відповідають концепції "Нумо розвиватися", розробленій ЮНІСЕФ. Їх дизайн враховує потреби дітей віком від 2 до 6 років та сприяє розвитку їхніх ключових навичок.

Яскраві та затишні кімнати поділені на зони:

• Зона творчості: де діти можуть малювати, ліпити, робити аплікації та розвивати свою уяву.
  • Зона природознавства: з книгами, іграшками та матеріалами, які знайомлять дітей з навколишнім світом.
  • Інформаційно-навчальна зона: обладнана столиками, стільцями, настільними іграми та книгами, де можна вчитися та гратися.
  • Стіна-дошка: де діти можуть малювати крейдою та давати волю своїй фантазії.

Завдяки фінансуванню Європейського Союзу в 63 дитячих садках проведено комплексний ремонт:

• Відремонтовано приміщення.
  • Обладнано вентиляцію.
  • Зроблено гідро- та термоізоляцію.
  • Покращено освітлення.
  • Завдяки коштам, виділеним Королівством Бельгія, покращено санітарні умови.

Ініціатива Європейського Союзу та ЮНІСЕФ дає дітям України можливість навчатися та гратися в безпеці, навіть у складні часи.

Це не лише про захист їхнього життя, а й про те, щоб дати їм щасливе дитинство та віру у краще майбутнє.