Житомирська районна державна адміністрація
Житомирська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Загальна програма заходів проєкту "Допомога допомагаючим"

Дата: 12.06.2024 11:29
Кількість переглядів: 226

Сьогодні як ніколи населення України потребує допомоги з підтримки психологічного, психічного здоров’я, юридичної, соціальної допомоги та послуг, якісного медичного супроводу та іншої допомоги, адже щодня ми потерпаємо від подій війни, спричиненої росією.

Фото без опису

Особливість ситуації України – відновлення в часи руйнувань. У нас немає часу чекати допоки припиняться бойові дії, а вже потім відбудовувати Україну. Це відбувається вже зараз у всіх сферах нашого життя. Ба більше, напрацьовуються інноваційні методи й унікальний досвід допомоги. Зі свого боку, це забезпечує нам щоденний невпинний рух до перемоги України і післявоєнного розвитку.

Сьогодні громадські організації, ініціативи, органи центральної та місцевої влади, самоврядування об’єднуються для подолання наслідків війни у співпраці. Це надзвичайно важливо для ефективної допомоги.
 
З метою допомоги спеціалістам(-кам) допомагаючих професій психологічного, психосоціального та правничого напрямів діяльності Громадською організацією «Вектор прав людини» розроблено та впроваджено проєкт «Допомога допомагаючим» за підтримки та фінансової допомоги Європейського Союзу в межах Програми «Стійкість». Протягом 2023 – 2024 років проведені освітні заходи, супервізійні та підтримуючі заходи, опитування, конференції для спеціалістів(-ок) допомагаючих професій, у яких взяли участь представниці державного і недержавного секторів. Спеціалісти(-ки) з різних областей поділились своїм досвідом одне з одним та з експертною командою проєкту з України, США та Ізраїлю.
 
Починаючи з червня 2023 року ГО «Вектор прав людини» провели 8 дводенних онлайн та офлайн тренінгів для спеціалістів(-ок) правничих, психологічних та психосоціальних спеціальностей. Тренінги були направлені не лише на теоретичну складову, а й на практичну. Під час теоретично-практичної частини учасники та учасниці ознайомилися та вдосконалили знання по темам:
 
«Що таке «норма» в екстремальних та швидкозмінних умовах» під час заходу учасники(-ці) з тренерками працювали над особистими ресурсами подолання кризових/травмуючих ситуацій, також на кроссекторальною взаємодією спеціалістів(-ок) з надання психологічної та психосоціальної допомоги. Детальніше про захід:
✔українською мовою https://hrvector.org/podiyi/23-06-07-02-03.06.23
✔англійською мовою https://hrvector.org/en/events/23-06-11-online-training
 
«ПТСР та життя в пролонгованому стресі» офлайновий тренінг, на якому психологи та психологині прослухали лекції тренерів(-ок) про допомогу родинам військових і ветеранів, техніку «Безпечне місце», протокол лікування ПТСР та диференційну діагностику стресових розладів. Детальніше про захід:
✔українською мовою https://hrvector.org/podiyi/23-07-05-ptsr
✔англійською мовою https://hrvector.org/en/events/23-07-05-ptsd-training
 
«Норма життя в пролонгованому стресі» під час тренінгу тренерки обговорили ризики допомагаючих професій та додаткове навантаження при зіткненні з травмою. Детальніше про захід:
✔українською мовою https://hrvector.org/podiyi/23-07-07-04-05.07.23
✔англійською мовою https://hrvector.org/en/events/23-07-12-online-training
 
«Адаптація до нових умов. Прискорене відновлення та прискорені зміни» психологи та психологині говорили про нейробіологію та лікування травми, вивчали методику See Far CBT. Детальніше про захід:
✔українською мовою https://hrvector.org/podiyi/23-08-09-22-23.07.23
✔англійською мовою https://hrvector.org/en/events/23-08-11-online-training
 
«Побудова діалогу з клієнтами(-ками)» під час тренінгу правники працювали над схемою інтерв'ювання та моделлю PEACE і її ефективним застосуванням, також професійні ризики, під впливом яких можуть опинитися правники(-чині). Відбулася лекція про психологічні стани залежно від строку отримання травматичного досвіду і вторинну травматизація правника(-чині). Детальніше про захід:
✔українською мовою https://hrvector.org/podiyi/23-08-02-31.07-01.08.23
✔англійською мовою https://hrvector.org/en/events/23-08-08-online-training
 
«Підхід орієнтований на потерпілого: психологічні аспекти у роботі юриста(-ки)» тренінг, під час якого юристи(-ки) працювали над правами та потребами потерпілих. Обговорили ретравматизацію клієнта(-ки) та травми свідків злочинів. Детальніше про захід:
✔українською мовою https://hrvector.org/podiyi/23-08-21-15-16.08.2023
✔англійською мовою https://hrvector.org/en/events/23-08-15-16-online-training
 
«Резильєнтність та відновлення. Або як продовжити життя з «усім цим» учасники та учасниці обговорили розбудову послуг психічного здоров’я в громадах та створили власну мапу психічного здоров’я в громадах в України. Також працювали над особистими та груповими ресурсами подолання пролонгованих кризових станів та ситуацій. Детальніше про захід:
✔українською мовою https://hrvector.org/podiyi/23-08-17-12-13.08.2023
✔англійською мовою https://hrvector.org/en/events/23-08-12-13-online-training
 
«Ресурси для подолання та стійкості» під час заходу правники(-чині) поговорили про інформовану згоду як елемент стійкості, також учасники та учасниці поділилися власними напрацюваннями, розробивши карту надання юридичної та психологічної допомоги по регіонам нашої країни. детальніше про захід:
✔українською мовою https://hrvector.org/podiyi/23-09-12-05-06.09.23
✔англійською мовою https://hrvector.org/en/events/23-09-14-online-training
 
В період листопад-грудень 2023 року було проведено чотири супервізійні групові онлайнові сесії з тренерками Програми для розгляду кейсів з юридичної та психологічної практики учасників та учасниць. Завдяки спільній роботі групи та тренерок учасникам(-цям) вдалося розглянути під іншим кутом та пропрацювати саме ті справи, в яких у них виникали труднощі. Основна увага була спрямована на психологічні аспекти справ, оскільки в умовах сьогодення турбота про психологічне та ментальне здоров’я суспільства є одним із важливих чинників для відновлення нашої держави. Детальніше про супервізії Програми за посиланнями:
✔українською мовою https://hrvector.org/podiyi/23-12-14-14.12.23
✔англійською мовою https://hrvector.org/en/events/23-12-18-supervisory-group-sessions
 
Навчання Програми «Допомога допомагаючим» та роботу в супервізійних онлайнових групових сесіях пройшло 246 спеціалістів(-ок). А загалом у заходах проєкту взяло участь понад тисячу учасників(-ць). 
                                            Фото без опису
 
3 квітня 2024 року відбулася конференція «Допомога допомагаючим: виклики у роботі та підтримці власного робочого стану спеціалістів(-ок), які надають психологічну і юридичну допомогу», присвячена підведенню підсумків проєкту «Допомога домомагаючим», об’єднанню зусиль перед новими викликами та пошуку ефективних рішень. Захід відвідало 910 учасників та учасниць з усіх областей України та закордону. Конференція складалася з двох частин: психологічного та правничого напрямів, де учасники(ці) прослухали виступи експерток Програми та запрошених спікерів(-ок). Детальніше про захід за посиланнями:
✔українською мовою https://hrvector.org/podiyi/24-04-05-03.04.24
✔англійською мовою https://hrvector.org/en/events/24-04-12-conference
 
За підсумками роботи Програми «Допомога допомагаючим» створено публікацію «Допомога допомагаючим»: психоедукаційна, навчальна, психологічна та підтримувальна допомога в умовах повномасштабної війни росії проти України», яка презентована ГО «Вектор прав людини» 8 травня 2024 року. Детальніше про захід за посиланням https://hrvector.org/podiyi/24-05-09-presentation
 
У публікації розкрито теми психологічної витривалості в умовах війни, робота з дітьми, підлітками та їхніми сім’ями під час війни, підхід орієнтований на потерпілого в дії, піклування про себе – необхідність забезпечити здатність піклуватися про інших, спостереження та приклади кейсів учасників(-ць) проєкту «Допомога допомагаючим». Детальніше у публікації:
✔українською мовою https://hrvector.org/publikacziyi/24-05-06-publication-of-the-program
✔англійською мовою https://hrvector.org/en/publications/24-05-06-publication-of-the-program
 
Додатково в межах Програми проведено опитування щодо потреб та викликів ініціатив/організацій, що надають психологічну та юридичну допомогу в умовах війни росії проти України, де учасники(-ці) опитування поділилися досвідом надання психологічної та правової допомоги в умовах війни росії проти України та зазначили які є поточні виклики та потреби для здійснення такої діяльності. За підсумками опитування підготовлено звіт «Огляд потреб та викликів спеціалістів(-ок) допомагаючих професій, які надають допомогу потерпілим від війни». Ознайомитися з публікацією запрошуємо за посиланням: https://hrvector.org/zviti/24-05-31-zvit
 
Ми щиро вдячні експерткам та експертам за цінні знання????Учасникам та учасницям Програми за активну участь та плідну роботу????
 
Детальніше про експертів та експерток Програми


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь