Всесвітній день донора крові: рятуємо життя в умовах війни

Дата: 14.06.2024 10:35

14 червня відзначається Всесвітній день донора крові. Цього року він має особливе значення, адже Україна бореться з жорстокою війною, яка щодня забирає життя людей.

В таких умовах потреба в донорській крові зросла в рази. Кров необхідна для рятування поранених на фронті, жертв обстрілів, а також для проведення планових операцій та лікування людей з онкологічними захворюваннями.

Стати донором крові може кожен здоровий повнолітній громадянин України. Процедура здачі крові безпечна і займає близько години. За один раз можна здати 450 мл крові, що може врятувати життя трьох людей.

Де і як можна стати донором:

• Центри крові: список центрів по всій Україні можна знайти на сайті https://www.donor.ua/
  • Мобільні пункти здачі крові: графік роботи мобільних пунктів публікується на сайті https://www.donor.ua/ та в соціальних мережах центрів крові.
  • Заходи з донорства: багато організацій проводять акції з донорства крові. Про такі заходи можна дізнатися на сайтах та в соціальних мережах центрів крові, а також в місцевих ЗМІ.

Перед тим, як здавати кров, рекомендується:

• За день до процедури випити багато рідини.
  • В день здачі крові на сніданок з'їсти їжу, багату на залізо (м'ясо, риба, яйця).
  • Мати при собі документ, що посвідчує особу.

Здати кров не можна, якщо:

• Ви маєте гостре або хронічне захворювання.
  • Ви недавно перенесли операцію або інше втручання.
  • Ви приймаєте деякі лікарські препарати.
  • Ви вагітні або годуєте грудьми.

Кожна крапля крові - це безцінне життя! Ставши донором, ви можете зробити свій внесок у перемогу України та врятувати життя людей.

Разом ми можемо перемогти не тільки ворога, але й смерть!