В Житомирській РВА відбувся семінар щодо забезпечення житлових прав дітей-сиріт

Дата: 20.06.2024 15:52

20 червня 2024 року в Житомирській районній військовій адміністрації відбувся семінар з актуального питання: «Організація роботи служб у справах дітей щодо забезпечення житлових та майнових прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа».

Захід за дорученням начальника Житомирської районної військової адміністрації Юрія Тарасюка його провів заступник Павло Куц спільно зі службою у справах дітей Житомирської обласної державної адміністрації.

Участь у семінарі взяли начальники служб у справах дітей міських, селищних та сільських рад Житомирського району.

Під час заходу обговорювалися такі питання:

• Стан забезпечення житлових та майнових прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа в громадах Житомирського району.
  • Діючі механізми та нормативно-правові акти, що регулюють питання забезпечення житлом дітей-сиріт.
  • Практичні аспекти роботи служб у справах дітей щодо захисту житлових прав дітей.
  • Шляхи співпраці служб у справах дітей з органами влади та місцевого самоврядування, громадськими організаціями та іншими стейкхолдерами з метою розв'язання проблем житлового забезпечення дітей-сиріт.
  • Роз’яснення щодо захисту житлових прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.

За підсумками семінару учасники виробили ряд рекомендацій, спрямованих на покращення ситуації з забезпеченням житлових та майнових прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа в Житомирському районі.

Серед ключових рекомендацій:

• Активізувати роботу з виявлення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, які потребують покращення житлових умов.
  • Забезпечити чітке виконання вимог законодавства щодо надання житла дітям-сиротам.
  • Посилити співпрацю служб у справах дітей з органами влади та місцевого самоврядування, громадськими організаціями та іншими стейкхолдерами з метою розв'язання проблем житлового забезпечення дітей-сиріт.

Організатори семінару висловили сподівання, що його проведення сприятиме покращенню ситуації з забезпеченням житлових та майнових прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа в Житомирському районі.