ПАРЄ ухвалила резолюцію про довгострокову підтримку ВПО та українських шукачів притулку

Дата: 28.06.2024 09:45

27 червня Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила резолюцію, яка передбачає довгострокову підтримку внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та українських шукачів притулку. Цей документ спрямований на забезпечення захисту та підтримки прав людей, які змушені були покинути свої домівки через конфлікт в Україні.

Резолюція закликає до скоординованих дій серед держав-членів Ради Європи для забезпечення гуманітарної допомоги, соціального захисту, доступу до житла, освіти, медичних послуг та працевлаштування для ВПО та шукачів притулку. Також документ передбачає підтримку програм інтеграції, що сприяють їх адаптації в нових громадах.

Одним із ключових аспектів резолюції є заклик до держав забезпечити повагу до прав людини та уникати дискримінації щодо переміщених осіб. Важливо, щоб держави-члени координували свої дії з міжнародними організаціями, такими як ООН та неурядовими організаціями, для максимально ефективної допомоги.

Прийняття цієї резолюції підкреслює важливість солідарності та співпраці серед європейських країн у розв'язанні питань, пов'язаних з міграцією та гуманітарною допомогою, що особливо актуально в умовах триваючого конфлікту в Україні.

Більше інформації можна знайти на офіційному сайті ПАРЄ або на сторінці Ради Європи.