На Prozorro зʼявився спеціальний розділ, який пояснює, як здійснювати закупівлі екологічно

Дата: 10.07.2024 12:22

Як здійснювати закупівлі екологічно: на електронній платформі Prozorro зʼявився спеціальний розділ, який це пояснює, - повідомляють у Міністерстві захисту довкілля та природнитх ресурсів України.

На Infobox Prozorro ви знайдете інформацію про: (https://infobox.prozorro.org/gpp-requirements)

✔️законодавчу рамку застосування вимог до екологічних характеристик предмету закупівлі;

✔️рекомендовані вимоги до заходів захисту довкілля у разі застосування нецінових критеріїв;

✔️метод оцінки вартості життєвого циклу;

✔️приклади вищезазначених вимог до різних категорій товарів і послуг разом з методичними рекомендаціями та посиланнями на закупівлі, які демонструють успішну практику їх застосування.

Впровадження зелених публічних закупівель є одним зі стратегічних завдань України та виконання наших зобовʼязань на євроінтеграційному шляху.

Основними перевагами застосування цього підходу є:

✔️скорочення витрат, зменшення обсягів відходів та стічних вод внаслідок підвищення енергетичної ефективності, раціонального використання водних та інших ресурсів;

✔️зменшення забруднення довкілля, скорочення викидів парникових газів і ризиків для здоров’я людини.

Розділ Екологічні вимоги на Infobox Prozorro створений ВГО "Жива Планета" в партнерстві з ДП «Прозоро». Отримати консультацію щодо застосування цих рекомендацій або надати запит про їх розширення чи додавання нової категорії товару або послуги можна звернувшись на info@livingplanet.org.ua. У темі повідомлення зазначайте «Екологічні вимоги у сфері публічних закупівель».