Будьте обачні: шахраї поширюють посилання з метою отримання персональних даних

Дата: 11.07.2024 11:58

83% випадків шахрайства з платіжними картками в минулому році відбулися через мережу Інтернет. Шахраї з метою отримання інформації про паролі, платіжні картки, рахунки та інші персональні дані створюють шахрайські сайти та поширюють посилання на них в інтернеті.

Як вберегтися від подібного шахрайства ❓

Не переходьте за посиланнями від незнайомців! Перевіряйте інформацію через офіційні джерела, не поспішайте клікати на посилання, які ви побачили десь у соцмережах, у груповому чаті, в телеграм-каналі тощо. Особливо тоді, коли це стосується будь-яких грошових виплат, акцій, розіграшів, легких видів підробітку, важливих новин чи повідомлень від державних установ, банків, міжнародних організацій.

Краще знайдіть необхідний офіційний вебсайт відповідної установи через пошуковий запит і ознайомтеся з конкретною новиною там.

Не поспішайте клікати на посилання, які ви отримуєте від друзів. Є випадки, коли шахраї зламують сторінки в соцмережах, месенджерах, електронної пошти та від імені власника акаунту поширюють шахрайські посилання серед підписників та друзів. Адже люди довіряють більше інформації, яку отримують від знайомих. Приклад шахрайського повідомлення від імені друзів: «Подивися, чи це ти на відео?»

Щоб уникнути шахрайства, запитайте в знайомого для чого він надіслав посилання або краще зателефонуйте йому та уточніть, чи справді посилання від нього.

! Більше про ознаки шахрайських сайтів та платіжну безпеку читайте на сайті НБУ та Держспецзв’язку.