За результатами засідання Північноатлантичної ради в межах 75-го Саміту НАТО у Вашингтоні глави держав і урядів ухвалили підсумкове комюніке

Дата: 11.07.2024 12:06

Глави держав і урядів за результатами засідання Північноатлантичної ради в межах 75-го Саміту НАТО у Вашингтоні ухвалили підсумкове комюніке.

В ньому йдеться, зокрема, про таке:

📌підтвердження непохитної солідарності з народом України в героїчному захисті своєї нації, своєї землі та спільних цінностей;

📌заснування Програми НАТО з допомоги та тренування України в галузі безпеки (NSATU) для координації надання військової техніки і тренувань для України країнами-членами і партнерами Альянсу;

📌зобов'язання щодо довгострокової безпекової допомоги Україні.

Союзники також зазначили, що майбутнє України — в НАТО. Вони відзначили, що Україна стає все більш оперативно сумісною і політично інтегрованою з Альянсом, а також конкретний прогрес, досягнутий Україною з часу Вільнюського саміту щодо необхідних демократичних, економічних і безпекових реформ.

«Сильна, незалежна і демократична Україна є життєво важливою для безпеки і стабільності євроатлантичного регіону. Боротьба України за свою незалежність, суверенітет і територіальну цілісність у межах міжнародно визнаних кордонів безпосередньо сприяє євроатлантичній безпеці».