У фокусі уваги – забезпечення потреб вітчизняного енергосектора та підготовка до осінньо-зимового періоду

Дата: 18.07.2024 18:13

Сьогодні, 18 липня, начальник Житомирської РВА Юрій Тарасюк разом зі своїм першим заступником Сергієм Кириченком, керівником апарату ЖРВА Сергієм Кривоносом, очільниками та представниками громад району в онлайн режимі взяли участь у всеукраїнському брифінгу, присвяченому нагальній проблемі – забезпеченню потреб вітчизняного енергосектора, підготовки до осінньо-зимового періоду 2024/2025 року.

Йшлося про складну енергетичну ситуацію в країні, спричинену масованими обстрілами ворога, внаслідок чого виник значний дефіцит обсягу генеруючих потужностей. Свій «внесок» до проблем енергосектору наразі додала й аномально спекотна погода.

Під час брифінгу наголошувалося на розроблених Урядом важливих механізмах, що допоможуть зменшити енергетичну кризу, впровадження фінансових і кредитних програм для забезпечення енергонезалежності споживачів, необхідності використання альтернативних джерел електроенергії тощо.

Вносилися пропозиції, що можна зробити на місцевому рівні, аби об’єкти критичної інфраструктури і населення не потерпали від відсутності електроенергії, а взимку у домівках людей гарантовано було тепло.

Брифінг організований за сприяння Офісу Президента, профільних відомств, зокрема  Міністерства енергетики та Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України. До участі у ньому долучилися міжнародні партнери, керівництво й представники обласних і районних військових адміністрацій, територіальних громад.

Планується такі заходи проводити регулярно, доки в країні триватиме складна енергетична ситуація.