Мінветеранів створило Координаційний штаб щодо впровадження ветеранської політики у громадах
Формування та реалізація нової державної ветеранської політики є одним з головних пріоритетів Плану діяльності Уряду на 2024 рік. І ефективність цієї роботи залежить не лише від Міністерства у справах ветеранів, а й безпосередньо від органів місцевого самоврядування та лідерів громад.
“Ми змінюємо підходи. Формування та реалізація ветеранської політики має відбуватися насамперед на місцях у громадах, зокрема, шляхом активної залученості місцевої влади та лідерів громад. Адже громади є першими, хто зустрічає наших ветеранів й ветеранок, які повертаються з війни. І тут вкрай важливим є створення належної ветеранської інфраструктури: від послуг до гідного вшанування пам’яті”, — зазначив очільник Мінветеранів Олександр Порхун.
Пріоритетні можливості, які наразі пропонує Мінветеранів для ветеранської спільноти у громадах:
забезпечення швидким, простим і якісним доступом до адміністративних послуг через створення “Єдиних ветеранських вікон” у ЦНАПах. Наразі їх налічується вже 992, проте вони мають бути у кожній українській громаді.
при кожній ОВА мають бути створені самостійні структурні підрозділи з питань ветеранської політики. Це потужний інструмент, що підсилить реалізацію ветеранської політики у регіонах. Станом на сьогоднішній день такі підрозділи утворені у 14 ОДА та 27 РДА. А у Житомирській та Чернігівській областях вони є і на обласному, і на районному рівнях.
особливої уваги у громадах потребують питання психологічної реабілітації, навчання/перекваліфікації чи отримання вищої освіти з подальшим працевлаштуванням, забезпечення житлом, створення/підтримка ветеранського підприємництва. У кожному з цих напрямів при Міністерстві діють відповідні державні програми фінансування.