У Житомирському районі працюють служби підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства
На Житомирщині активно розширюється мережа служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства. Коштом державного бюджету у 2021/2023 роках було створено та функціонують 11 спеціалізованих служб підтримки, зокрема у Житомирському районі - 6:
- 1 служба первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознаками статі (Миропільська громада);
- 2 притулки для осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі (Березівська, Романівська громади);
- 3 денних центри соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (Курненська, Хорошівська, Харитонівська громади).
Якщо ви зіштовхнулися з насильством одразу викликати поліцію – 102!
Звертайтеся на Національну «гарячу лінію» за інформаційною, психологічною та правовою консультацією:
0 800 500 335 (безоплатно зі стаціонарних та мобільних телефонів)
116 123 (безоплатно з мобільних телефонів)
Також в Україні за телефонним номером 1547 цілодобово та безоплатно діє «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.
Домашнє насильство — це проблема, яка потребує негайної уваги та рішучих дій. Важливо пам’ятати, що допомога є доступною, і звернення по неї не є знаком слабкості, а навпаки — сміливим кроком до захисту себе та своїх близьких. Не бійтеся говорити про проблему і звертатися за підтримкою. Тільки разом ми зможемо зупинити насильство і створити безпечне середовище для всіх.