У Хорошеві презентували проєкт для підтримки створення активних і ефективних Молодіжних рад
Днями для молоді Хорошівської громади відбулася презентація проєкту «Молодіжні ради у Львівській, Житомирській та Полтавській областях», який має на меті допомогти молодіжним радам у їхньому становленні як активних і впливових організацій у сфері місцевих рад. Хорошівська громада – одна з 10 громад Житомирщини, відібраних для участі в проєкті. Ще по 10 – з Полтавської та Львівської областей.
Польова експертка Західноукраїнського ресурсного центру (м. Львів) Надія Горбатюк та експерт Владислав Барановський презентували учасникам основні етапи реалізації проєкту. Загальна його тривалість – 12 місяців, а завершиться він у травні 2025-го року. Проєкт розрахований на рік, щоб створити з нуля або підсилити ефективність Молодіжних рад в обраних регіонах.
За словами Надії Горбатюк, у вересні почнеться школа Молодіжних рад, також проведуть 4 тренінги, один з яких буде загальний для 10 громад області. Взимку буде джембері Молодіжних рад. Там зберуться Молодіжні ради всіх 30 громад для обміну досвідом та навчання. Через півроку напрацюється стратегія діяльності, а члени Молодіжних рад отримають набір організаційної техніки від USAID для використання у подальшій роботі. Далі – адвокаційна кампанія, а наприкінці – підсумковий форум, який скоріше за все пройде у Львові.
Завдання проєкту:
– підтримка створення активних і ефективних Молодіжних рад у 30-ти обраних партнерських територіальних громадах Львівської, Житомирської та Полтавської областей;
– покращення практичних знань і навичок членів Молодіжних рад в обраних партнерських громадах для забезпечення їх ефективної та впливової участі в місцевих справах і процесах ухвалення рішень.
Ця ініціатива реалізується Фондом розвитку громадських організацій «Західноукраїнський ресурсний центр» в рамках проєкту «Молодіжні ради у Львівській, Житомирській та Полтавській областях» та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА».