Комісія з питань ТЕБ та НС розглянула актуальні для безпеки життєдіяльності Житомирського району питання
Сьогодні, 29 серпня, в онлайн режимі відбулося чергове засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС), яке провів перший заступник начальника Житомирської РВА Сергій Кириченко.
Члени комісії розглянули два актуальні для безпеки життєдіяльності Житомирського району питання.
Перше – про роботу консультаційних пунктів на території району, створених з метою забезпечення потреби населення у доступності до інформації щодо наявних загроз надзвичайних ситуацій, у тому числі воєнного характеру, та методів реагування і захисту у разі їх виникнення.
На території Житомирського району діє 196 консультаційних пунктів, через мережу яких станом на липень ц. р. громадянам надано понад 450 консультацій. У рамках роботи цих пунктів неодноразово порушувалася і така актуальна проблема, як випалювання сухої рослинності, що становить серйозну небезпеку для довкілля та об’єктів з масовим перебуванням людей. За такі дії передбачена адміністративна, а в деяких випадках – кримінальна відповідальність.
Доповідаючи з другого питання – про ліквідацію наслідків ведення бойових дій рф на території Житомирського району, перший заступник голови комісії з питань ТЕБ та НС Сергій Кириченко наголосив на необхідності територіальним громадам привести у готовність аварійно-відновлювальні бригади до реагування на можливі аварії й надзвичайні ситуації на об’єктах критичної інфраструктури, за необхідності – розгорнути «Пункти незламності», створити резерв матеріально-технічних засобів та утримувати їх у готовності до використання за призначенням у разі виникнення надзвичайної ситуації тощо.
У свою чергу Житомирське районне управління ГУ ДСНС України у Житомирській області повинно організувати оперативне реагування сил і засобів та ліквідацію наслідків ведення бойових дій, у тому числі і на об’єктах життєзабезпечення. З цією метою забезпечити готовність до можливого застосування інженерної техніки, генераторів, функціонування відомчих «Пунктів незламності» та координації їх роботи з районною військовою адміністрацією і громадами.