Не спалюйте суху рослинність! За такі дії настає відповідальність: штраф може сягати 20 тис. грн!
Спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків без дозволу відповідних органів заборонене законодавством України.
Вкотре звертаємося до громадян! Господарюючи на присадибних ділянках, не спалюйте суху рослинність, дотримуйтесь правил пожежної безпеки у лісах, на торфовищах, утримайтеся від куріння чи користування відкритим вогнем у цих місцях.
Невинні на перший погляд спалювання можуть призвести до масштабних пожеж, загрожувати знищенням житлових будівель та життю людей. Вогняна стихія поглинає на своєму шляху все живе. Гинуть рослини, комахи, молодняк звірів та птахів. Регулярні підпали зменшують біорізноманітність та порушують природну рівновагу. Знищується унікальна заповідна рослинність.
Слід пам'ятати, що під час горіння листя та інших рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які знижують імунітет людини, викликають алергію, захворювання дихальних шляхів, посилюють негативний перебіг хронічних, а також сприяють розвитку онкологічних захворювань.
Під час згоряння однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється більше 9 кг мікрочасточок диму. До їх складу входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали тощо, які осідають у легенях.
Відділ оборонної роботи та цивільного захисту, охорони праці Житомирської РВА нагадує: за спалювання сухої трави та листя передбачений штраф від 3060 до 6120 грн для громадян, від 15300 до 21420 грн - для посадових осіб. За ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, доведеться заплатити від 6120 до 12 240 гривень.
Закликаємо громадян об’єднати зусилля у боротьбі з несанкціонованим випалюванням сухої рослинності і пам’ятати: у воєнний час такі дії можуть прирівнювати до диверсійної роботи, що передбачає кримінальну відповідальність - позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічне позбавлення волі, з конфіскацією майна.