У Житомирському районі вшанували пам'ять захисників і захисниць та героїчних борців минувшини за волю народу
День захисників і захисниць України, День українського козацтва – свята, що уособлюють мужність і героїзм оборонців Батьківщини на всіх етапах її багатовікової історії. А Покрова Пресвятої Богородиці для козаків завжди вважалася найбільшим святом, адже цього дня вони обирали свого отамана і вірили у те, що свята Покрова їх охороняє.
Сьогодні на запрошення ГО «Центр розвитку козацтва», куреню ім. Івана Богуна за дорученням начальника Житомирської РВА Юрія Тарасюка його заступники В’ячеслав Авраменко та Павло Куц, а також заступник голови Житомирської районної ради Володимир Палій взяли участь у пам’ятному заході, приуроченому цим святковим датам. Символічно, що місцем проведення заходу став на околиці села Кодня Станишівської громади меморіал пам’яті гайдамакам – героїчним борцям минувшини за волю народу.
Розпочався захід зі спільної молитви за тих, хто в усі часи захищав Україну від ворогів і зараз продовжує визвольну боротьбу, та за спокій душ навіки спочилих Героїв. Пам’ять полеглих Воїнів у російсько-українській війні присутні вшанували хвилиною мовчання…
«Ми висловлюємо глибоку вдячність усім, хто сьогодні веде відчайдушний спротив агресору на передовій, допомагає наближати нашу Перемогу в тилу. Нехай Пресвята Богородиця буде заступницею України та огортає своїм покровом кожного Воїна», – сказав В’ячеслав Авраменко.
Спільними грамотами Житомирської районної військової адміністрації та районної ради були відзначені кращі козаки Житомирського району та волонтери Озернянської майстерні «Перемога-2», які зробили значний внесок у допомогу ЗСУ та пораненим бійцям у шпиталях.
Під час заходу відбулася урочиста посвята юних козачат у козаки, нагородження їх грамотами козацької спільноти, солодкими подарунками.
Церемонією покладання квітів до підніжжя меморіалу народних повстанців «Коліївщини» та пам’ятника пророку, натхненнику національно-визвольної боротьби українців Тарасу Шевченку присутні віддали данину пам’яті від вдячних нащадків.
Про історію села Кодня, що сягає в глибину кількох століть, присутні дізналися більше, відвідавши народний музей, де зібрані археологічні знахідки на території села, артефакти козацької доби, архівні документи, предмети побуту.
Насамкінець усіх охочих почастували улюбленою їжею козаків – кулешем, який разом з іншими національними стравами дбайливо приготували місцеві господині.