На Житомирщині майже 100 ветеранів та їхні сім'ї зможуть придбати житло за підтримки Мінветеранів

Дата: 02.10.2024 16:32

1 жовтня, у День Захисників та Захисниць, на Житомирщині 97 ветеранів та членів їхніх сімей отримали сертифікати на грошову компенсацію для придбання власного житла за трьома програмами Мінветеранів. Загалом у 2024 році на регіон передбачено 354,3 млн грн для придбання житла 171 особою.

💬“Найближчим часом місцеві розпорядники коштів перерахують грошову компенсацію на спеціальні рахунки 97 одержувачам, які відкриті в Ощадбанку. Ветерани та члени сімей загиблих самостійно обирають житло, яке бажають придбати. Таке житло може бути, як на вторинному ринку, так і на первинному — за умови, що воно обов'язково введене в експлуатацію. Станом на сьогодні Мінветеранів спрямувало до Житомирської області 196,5 млн грн. До кінця листопада 2024 року очікуємо ще надходжень на 157,7 млн грн для 46 родин ветеранів”, — повідомив заступник Міністра у справах ветеранів України Руслан Приходько під час робочого візиту у Житомирі.

🔹Кошти на придбання житла отримають:

- особи з інвалідністю внаслідок війни I - II групи, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць;

- особи з інвалідністю внаслідок війни I - II групи, які брали участь в бойових діях на території інших держав та члени сімей загиблих (померлих) таких ветеранів;

- ВПО, які брали участь в АТО/ООС і визнані учасниками бойових дій чи особами з інвалідністю внаслідок війни III групи.

ℹ На сьогодні Мінветеранів перерахувало субвенції до обласних бюджетів на загальну суму 2,141 млрд грн. Завдяки цьому вже 680 осіб з інвалідністю I та II групи та члени їх сімей отримали можливість придбати житло.

🔹З вересня по листопад місяць ще 595 осіб зможуть скористатися виплатою – на це державою передбачено 1,221 млрд грн.

🔹Також, за окремою бюджетною програмою державою уже було виділено 2 млрд грн для ветеранів, які є внутрішньо переміщеними особами, і наразі 610 осіб вже отримали кошти. До кінця листопада на суму 852,7 млн грн 405 осіб зможуть отримати кошти.

Житомирська ОДА