Житомирська районна державна адміністрація
Житомирська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

«Вікі любить пам’ятки»: Стартував український етап найбільшого у світі фотоконкурсу об’єктів культурної спадщини

Дата: 09.10.2024 09:56
Кількість переглядів: 217

1 жовтня розпочався український етап найбільшого у світі фотоконкурсу об’єктів культурної спадщини України для Вікіпедії «Вікі любить пам’ятки». Він триватиме до 31 жовтня. Про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій України

«Вікі любить пам’ятки»: Стартував український етап найбільшого у світі фотоконкурсу об’єктів культурної спадщини

Цьогоріч конкурс «Вікі любить пам’ятки» проходить втринадцяте. Його мета – зібрати фото українських пам’яток для ілюстрування статей у Вікіпедії, привернути увагу до їхнього стану та представити їхню неповторність та різноманіття. Зокрема, культових споруд, замків, архітектурних ансамблів, історичних будівель тощо.

Журі визначить 10 найкращих фото пам’яток із усіх поданих. Вони представлятимуть Україну та її культурну спадщину на міжнародному етапі «Вікі любить пам’ятки», де змагатимуться понад 50 країн світу.

Для участі потрібно перейти на сторінку конкурсу у Вікіпедії за посиланням

Цього року у конкурсі представлено 9 спеціальних номінацій. Це рекордна кількість. Вдруге відбудеться спецномінація «Війна руйнує пам’ятки». Вона покликана задокументувати злочини росії щодо знищення визначних культурних об’єктів України. З повним списком спецномінацій можна ознайомитись за посиланням.

Обмежень щодо кількості завантажених фотографій немає. За найбільшу кількість сфотографованих об’єктів Вікіпедія вручає окремі призи. 

Фото- та відеозйомка пам’ятки повинна бути якомога об’єктивніша. Учасникам слід уникати надмірної обробки світлин, кольорових ефектів тощо.

З 2012 року на конкурс «Вікі любить пам’ятки» було надіслано понад 366 тисяч світлин більш ніж 40 тисяч пам’яток України. Однак ще чимало об’єктів залишаються без фотосупроводу. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь