Міфи про цукровий діабет
Часто стереотипи про діабет заважають пацієнтам адекватно сприйняти діагноз та дотримуватися лікування. Особливо це стосується пацієнтів дорослого віку. Тож спростовуємо розповсюджені міфи про діабет.
Діабет може виникнути, якщо їсти забагато солодкого
Цукор не викликає діабет. Однак його неконтрольоване споживання провокує ожиріння, що своєю чергою збільшує ризик розвитку діабету ІІ типу.
При цукровому діабеті треба дотримуватися спеціальної дієти
Хворі на діабет мають дотримуватися принципів звичайного збалансованого харчування. Слідкувати, щоб у раціоні були присутні злаки, овочі, фрукти, зелень, нежирне м’ясо та риба, водночас обмежити споживання цукру, солі, фастфуду, снеків, напівфабрикатів.
При цукровому діабеті ІІ типу не призначають інсулін
Якщо пацієнту не допомагають ліки та збалансоване харчування, то для порятунку життя та уникненню важких ускладнень, лікар може призначити інсулінотерапію.
Жінкам із цукровим діабетом не бажано вагітніти та народжувати
Сьогодні жінки з цукровим діабетом успішно планують, вагітніють і народжують здорових дітей. Важливо робити це під наглядом ендокринолога та гінеколога, дотримуватися їхніх призначень та рекомендацій, підтримувати оптимальний рівень глюкози в крові.
Хворим на діабет не можна їсти солодке
Людям з цукровим діабетом потрібно контролювати споживання цукру, а не виключати його повністю зі свого раціону. Важливо дотримуватися збалансованого харчування та в розумних межах їсти солодке.