Житомирська районна державна адміністрація
Житомирська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

На Житомирщині посилюють боротьбу зі сказом: 13 травня стартує наземна вакцинація диких тварин

Дата: 07.05.2025 12:13
Кількість переглядів: 247

На виконання рішення обласної протиепізоотичної комісії, у Житомирському районі розпочинається масштабна кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Таке рішення було ухвалено на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Житомирській районній державній адміністрації 6 травня 2025 року під головуванням першого заступника голови РДА Сергія Кириченка.

На Житомирщині посилюють боротьбу зі сказом: стартує наземна вакцинація диких тварин

Як повідомив начальник Житомирського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Борис Гущина, цього року заплановано обробити спеціальними приманками з антирабічною вакциною понад 6 тисяч квадратних кілометрів мисливських угідь у 27 громадах району. Загалом буде розповсюджено понад 151 тисячу доз вакцини.

Приманка виглядає як невеликий брикет із запахом м’ясо-кісткового борошна, всередині якого міститься капсула з безпечною для людей та інших тварин вакциною проти сказу. Вона створює стійкий імунітет при пероральному застосуванні та не виділяє вакцинний вірус зі слиною.

Враховуючи воєнний стан та пов’язані з ним обмеження, цьогоріч розповсюдження приманок здійснюватиметься наземним способом. До спеціальних бригад, окрім ветеринарних фахівців, обов’язково залучатимуть представників місцевої влади та досвідчених єгерів або лісників, які добре знають місцевість.

Комісія затвердила детальний План проведення пероральної вакцинації диких м’ясоїдних на території Житомирського району та визначила завдання для користувачів мисливських угідь, ветеринарної служби та органів місцевого самоврядування щодо формування мобільних бригад, забезпечення їх транспортом та технічними засобами для ефективного розповсюдження вакцини протягом 14 днів після її отримання.

Також комісія наголосила на необхідності розглянути можливість виділення коштів на транспортування бригад та активізувати роботу з реагування на випадки появи диких тварин у населених пунктах, не допускаючи їхнього перебування у закинутих будівлях та на присадибних ділянках.

З метою контролю ефективності вакцинації буде організовано добування лисиць у визначених обсягах через місяць після проведення кампанії, але не пізніше кінця 2025 року.

Проведення цих заходів є важливим кроком для забезпечення стабільної епізоотичної ситуації в районі, профілактики сказу серед тварин та мінімізації ризиків для здоров’я населення.

На Житомирщині посилюють боротьбу зі сказом: стартує наземна вакцинація диких тварин

На Житомирщині посилюють боротьбу зі сказом: стартує наземна вакцинація диких тварин

На Житомирщині посилюють боротьбу зі сказом: стартує наземна вакцинація диких тварин

На Житомирщині посилюють боротьбу зі сказом: стартує наземна вакцинація диких тварин


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь