Житомирська районна державна адміністрація
Житомирська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

В Україні масштабується послуга раннього втручання - рішення Уряду

Дата: 09.07.2025 08:06
Кількість переглядів: 145

За ініціативи Міністерства соціальної політики України Кабінет Міністрів запровадив надання соціальної складової послуги раннього втручання та затвердив Порядок реалізації цього експериментального проєкту. Наразі в Україні діють понад 70 команд раннього втручання. Завдяки змінам послуга масштабується - понад 100 громад зможуть отримати державне фінансування для забезпечення надання такої послуги. 

В Україні масштабується послуга раннього втручання - рішення Уряду

Це сприятиме ранньому виявленню та профілактиці порушень розвитку у дітей, забезпечить своєчасну підтримку та успішну соціалізацію дитини в суспільстві. 

Очікується, що команди раннього втручання, кожна з яких зможе забезпечувати потреби близько 30 родин, загалом допоможуть близько 3,3 тисячі сімей на рік. 

Команда раннього втручання допомагає: 

  • Зменшити вплив порушень розвитку на дитину та її родину.
  • Покращити фізичний, когнітивний, мовленнєвий та соціальний розвиток дитини.
  • Підвищити якість життя дитини та її родини.
  • Забезпечити дитині рівні можливості для участі в освітньому процесі та соціальному житті.

Експериментальний проєкт буде реалізовуватись коштом державного бюджету. Національний закупівельник (Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю) укладатиме договори з надавачами соціальної складової послуги. Відповідно до них, Фондом щомісяця здійснюватиметься оплата надання соціальної складової послуги раннього втручання (згідно зі звітами). 

Надавачі мають відповідати таким вимогам: 

  • включені до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг;
  • мати фаховий рівень членів команди раннього втручання у складі трьох фахівців - фахівець із соціальної роботи / соціальний працівник, психолог, ерготерапевт / фізичний терапевт;
  • наявність автомобіля, який може бути використаний для забезпечення виїзних зустрічей з отримувачами.

Важливо, що надавач може мати одну або декілька команд раннього втручання, які надаватимуть послуги в декількох селах, селищах, містах, сусідніх з тим, де розташоване приміщення надавача, за умови, що відстань від такого приміщення до місця надання соціальної складової послуги не перевищує 60 кілометрів. 

Тариф на оплату соціальної складової послуги визначається як базова ставка на місяць на одну команду раннього втручання у складі трьох фахівців (фахівець із соціальної роботи/соціальний працівник, психолог, ерготерапевт/фізичний терапевт), що становить 115 154 гривні. 

Для кого послуга? 

Послуга раннього втручання надаватиметься дітям від народження до виповнення чотирьох років, які мають порушення розвитку або ризики їх виникнення, що підтверджується направленням закладу охорони здоров’я або згідно з висновком інклюзивно-ресурсного центру.

Послуга надаватиметься у звичному середовищі, де проживає та зростає дитина (вдома, на ігрових майданчиках, в інших громадських місцях та просторах).

Зміст соціальної складової послуги раннього втручання полягає у:

  • формуванні батьківських компетентностей та самозарадності батьків;
  • сприянні створенню “мережі підтримки” навколо дитини та її батьків (допомога в отриманні супутніх послуг, психологічна підтримка батьків);
  • адаптації середовища дитини та її розвиток в природньому середовищі для дитини;
  • підготовці дитини до зарахування у садочок та первинному супроводі та її супроводі при влаштуванні до закладу освіти.

Частота зустрічей залежатиме від інтенсивності втручання, але зустрічі мають відбуватись не рідше ніж один раз на два тижні.

Для отримання послуги батькам або іншим законним представникам дитини необхідно звернутися із заявою до виконавчих органів місцевого самоврядування

Координатором експериментального проєкту є Міністерство соціальної політики України. 

Наразі в Україні діють понад 70 команд раннього втручання у 21 регіоні України. Найбільше команд раннього втручання функціонує в закладах/установах соціальної сфери – 56%, у сфері охорони здоров’я – 19,5%, в сфері освіти – 17%, в громадських організаціях – 7,5%.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь