Якісна допомога при інсульті: результати моніторингу в медичних закладах країни
З 1 липня 2025 року НСЗУ Національна служба здоров'я України не продовжила договори з 17 медичними закладами за напрямом «Медична допомога при гострому мозковому інсульті» – через невиконання вимог щодо якості надання допомоги. З цієї ж причини ще 19 лікарень отримали попередження: договір продовжено лише до кінця ІІІ кварталу.
Це результати аудиту, який МОЗ провело навесні 2025 року спільно з лікарями-експертами. Під час моніторингу робочі групи перевірили 66 закладів – у 18 областях та Києві – на дотримання встановлених вимог.
Понад 30 медичних закладів (перелік – за посиланням: https://moz.gov.ua/.../yakisna-dopomoga-pri-insulti-moz...) відповідали стандартам не повністю. Здебільшого через відсутність цілодобової нейровізуалізації (КТ/МРТ), грубі відхилення від протоколів лікування, а також нестачу необхідних фахівців чи обладнання.
Після виправлення недоліків медичні заклади зможуть повторно податися на моніторинг.
Від 1 липня 2025 року також оновлено маршрути екстреної медичної допомоги: тепер пацієнтів з підозрою на інсульт доставляють лише до лікарень, які довели свою спроможність надавати якісну та безпечну допомогу.
Загалом за останні роки в Україні відбулися суттєві позитивні зміни у лікуванні інсультів. До прикладу, кількість тромболізисів зросла вдесятеро. 16% пацієнтів з ішемічним інсультом нині отримують тромболітичну терапію. А це вже більше, ніж передбачено ціллю Європейського плану до 2030 року!
Додамо, що протягом другого півріччя 2025 року Міністерство охорони здоров’я України спільно з лікарями-експертами продовжить моніторинг медзакладів, що лікують пацієнтів з інсультами.
Пам’ятайте: медична допомога при гострому мозковому інсульті є безоплатною – у межах Програми медичних гарантій Якщо з вас вимагають кошти, телефонуйте на гарячу лінію НСЗУ 16-77 або Міністерства охорони здоров’я: 0 800 505 201.