Начальник управління – Кондратюк Таїса Володимирівна
ПРО УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ЖИТОМИРСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
На території Житомирського району управління забезпечує реалізацію державної політики у сфері соціальної підтримки і надання соціальних послуг сім’ям та особам, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах, зокрема особам похилого віку, особам з інвалідністю, ветеранам війни та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, захисникам та захисницям України, громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, сім’ям з дітьми, малозабезпеченим, багатодітним, внутрішньо переміщеним особам, дітям, іншим категоріям осіб, які згідно із законодавством мають право на пільги (крім пільг з оплати житлово-комунальних послуг, пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу), соціальної і професійної адаптації військовослужбовців, які звільняються з військової служби, волонтерської діяльності, оздоровлення та відпочинку дітей, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також з питань запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків.
27 березня 2025 року в малій залі Житомирської районної державної адміністрації відбулося засідання районної координаційної ради з питань сімейної, гендерної політики, протидії торгівлі людьми та домашньому насильству.
Під час заходу Міністерка соцполітики Оксана Жолнович, керівниця напрямку «Соціальне відновлення та інклюзія» Посольства Великої Британії в Україні Рейчел Кін, керівниця секції захисту прав дітей UNICEF Джин Чой, голова Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей Ірина Тулякова, а також представники ОВА, ОМС, надавачі соціальних послуг, громадські організації обговорять зміни у системі надання соціальних послуг, які створюють можливості для надавачів.
Кількість зареєстрованих заяв і черговість надання реабілітаційних послуг (відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 р. № 309) без зазначення персональних даних
Пенсійний фонд України з кінця 2022 року призначає та виплачує житлові субсидії та пільги. Кошти пільги/житлової субсидії, отримані суб’єктом декларування або членами його сім’ї протягом звітного періоду у грошовій формі, є доходом і мають відображатись в декларації (пункт 7 частини 1 статті 46 Закону України “Про запобігання корупції”).
Якщо ваші батьки – вже пенсіонери, то сплачувати за них добровільні внески неможливо. Але збільшити розмір пенсійної виплати батьків (чи будь-якої іншої людини) можна, – за допомогою благодійних пожертв.
Міністерство соціальної політики України презентує оновлений Електронний кабінет особи з інвалідністю — відтепер сервіс має більш інтуїтивний та зручний інтерфейс. Такі зміни стали можливими за підтримки Спілки громадських організацій людей з інвалідністю Києва.
З 3 по 12 березня громади можуть подати заявку на участь. Держава забезпечить фінансування команди фахівців, які працюватимуть у Центрі. Від громади потрібне приміщення для його роботи.
Відповідно до чинного законодавства, щороку 1 березня має відбуватися індексація пенсій. Водночас в умовах воєнного стану Уряд має право визначати параметри індексації з урахуванням того, наскільки великий вплив безпекова ситуація справляє на державний бюджет і публічні фінанси.
Якщо людина офіційно не працевлаштована, проте має дохід і бажає сплачувати добровільні страхові внески, щоб заробити стаж і отримувати пенсію, вона може сплачувати їх добровільно, за власним бажанням. Чим більший розмір внесків, – тим більшим буде розмір пенсії, яка нараховуватиметься в майбутньому.