Дата: 12.12.2023 14:44

Фото без описуЩит герба Житомирського району Житомирської області розділений на три частини: у верхній лівій частині розміщено герб м. Житомира як фактичного центру Житомирського району.

У правій верхній частині розміщено срібний ключ на тлі жовтого поля (золота нива та символ сонця) та трьох блакитних хвилястих смужок, що символізують три основні річки району – Тетерів, Гуйва, Гнилоп’ять. У нижній частині щита на червоному полі розміщено зображення патріархального дуба, який символізує як дубові лісові масиви Житомирського району, так і мудрість, поважність та вірність давнім традиціям району.

Сам щит обрамлено декоративним картушем, що сплетений із колосків жита та гілок хмелю. Картуш обвито синьо-жовтою стрічкою.