Туристичний маршрут № 3 (автомобільний):

Дата: 12.12.2023 16:01

м. Житомир – с. Кодня – с. Озерянка – с. Старий Солотвин – м. Житомир.

– с. Кодня, Козацька могила-курган, пам’ятник Т.Г.Шевченку, церква Різдва Богородиці, Народний Музей Історії с. Кодня;

– с. Озерянка, Михайлівська церква, в церкві знаходилось чимало старовинних ікон, безцінних ікон на дереві (Оранта), ікон з позолоченими окладами (Микола Чудотворець). Вже після того, як Україна стала незалежною церкву два рази грабували, викрадено найцінніші ікони.

Збереглася ікона виконана іконописцем в українському стилі, ікона Богородиці, також ікона на дереві. Зараз парафіяни допомагають утримувати свій храм, прикрашають його. Багато відомостей про храм втрачено, зібрали те, що втримала людська пам’ять.

– с. Старий Солотвин, острів кохання створений людиною в 19 столітті. Це зовсім невеликий острівець, на якому розташовується невеликий дерев’яний будиночок. Цей мисливський або рибальський будиночок побудований з дерева і виглядає так, ніби перенісся в реальність зі старої казки. Однак це не заважає місцю виглядати неймовірно романтично – будиночок оточений водою і декількома деревами, а веде до нього невеликий дерев’яний міст.