Туристичний маршрут № 5 (велосипедний)

Дата: 12.12.2023 16:05

м. Житомир – с. Калинівка – с. Левків – с. Березина – м. Житомир.

– с. Калинівка, 1870 р. в селі на кошти парафіян було побудовано дерев’яну церкву Покрови Богородиці. Нещодавно парафіянами релігійної громади було прийняте рішення про перехід з УПЦ (МП) до ПЦУ.

– с. Левків, на території села (у центрі, поблизу школи) і дотепер існують залишки маєтку, що належав родині графа Нірода, члена Державної ради Волинського земства (1913 рік), таємному раднику, Максиміліану Євстафійовичу Ніроду та фрейліні Анастасії Федіровни Нірод (Трєповій).
У 1862 р. на кошти прихожан в селі була побудована церква Преображення Господнього. Дерев’яна, з дзвіницею, на кам’яному фундаменті.

Також вас вразять краєвиди та озеро з блакитною водою, як на курортах Індонезії, яке заховалося поблизу Житомира.

Тут ви знайдете третій в Житомирському районі водоспад. Рухлянка — водоспад на Поліссі (Канарська височина), в межах Житомирського району Житомирської області, на південь від села Березина. Гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення, розташований на річці Березина (притока Тетерева).

На вас чекає незабутній відпочинок.