Генштаб: оперативна інформація станом на 06.00 22 грудня 2023 року щодо російського вторгнення

Дата: 22.12.2023 08:15

Слава Україні! Розпочався 667 день російської повномаштабної військової агресії проти України.

Російська федерація продовжує ігнорувати закони та звичаї ведення війни, використовуючи тактику терору, завдаючи ракетних та авіаційних ударів, стріляючи ракетними системами не тільки по військовим, але й по численних цивільних ці

Протягом доби 21 грудня відбулось 95х бойових залучень. Ворог завдав загалом 1х ракетних та 61х авіаційних ударів, 71х ударів МЛРС по позиціях українських військ та різних населених пунктах. На жаль, російські терористичні атаки вбивають та поранені мирних жителів. Зруйновано або пошкоджено приватні житлові будинки та інша цивільна інфраструктура.

Last night, the russian occupents launched yet another attack on Ukraine, using 28x Shahed-136/131 strike UAVs. The Ukrainian Air def

Авіаудари вдарили в Синьківку, Петропавлівку (Харківська область), Невське, Серебрянське лісництва (Луганська область), Терни, Спірне, Торецьк, Авдіївка, Веселе, Новомихайлівку (Донецька область), Новодарівку, Малу Токмачку, Роботине, Преображенку (Запорізька область), Кринки (Херсонська область).

Під артилерійський обстріл потрапили понад 130х населених пунктів Чернігівської, Сумської, Харківської, Луганської, Донецької, Запорізької, Херсонської та Миколаївської областей.

Оперативно-стратегічне угруповання "Півнич", сокири Волинь та Полісся: без суттє

Сокири Сіверщини та Слобожанщини: противник зберігає військову присутність у районах Росії, що межує з Україною. Ворожі війська ведуть активні підривні дії, щоб запобігти розгортанню українських військ під загрозою сокир. Противник збільшує щільність мінних полів уздовж державного кордону в Бєлгородській області (росія).

Оперативно-стратегічне угруповання «Хортиця», вісь Куп’янська: українські оборонці відбили 19-х ворожих атак у околицях Синьківки (Харківська область) та Стельмахівки (Луганська область). Противник намагався прорвати оборону українських військ у цьому районі.

Лиманська вісь: українські захисники відбили 4 рази ворожі атаки біля Терного (Донецька область).

Вісь Бахмут: українські війська відбили 7х атак противника біля Богданівки, Кліщіївки та Андріївки (Донецька область).

Оперативно-стратегічне угруповання "Таврія", вісь Авдіївка: українські захисники продовжують стримувати ворога, який намагається оточити Авдіївку. Українські воїни відстоюють свою позицію та завдають великих втрат окупантам. Сили оборони України відбили 22-кратні атаки противника на схід від Новокалинове, Новобахмутівки та Авдіївки, а також 13-кратні атаки у районах Первомайське (Донецька область).

Вісь Мар'їнки: Сили оборони України продовжують стримувати окупантів у околицях Мар'їнки та Новомихайлівки (Донецька область). Українські захисники відбили 15 разів атак у тій області.

Шахтарське вісь: ворог не проводив жодних наступальних (штурмових) операцій.

Запорізька вісь: Сили оборони України відбили 7х атак противника на захід від Вербове та на південь від Роботине (Запорізька область).

Водночас Сили оборони України продовжують активні дії на осі Мелітополя, щоб завдати окупаційним військам втрат у живій силі та техніці, виснажувати ворога по всій лінії фронту.

Одеса оперативно-стратегічне угруповання, вісь Херсон: Сили оборони України продовжують розширювати плацдарм. Попри попередні невдачі, ворог не полишив наміру вивести українські війська з позицій та зробив 12 разів невдалих спроб штурму. Атаки були відбиті, окупанти відступили, зазнавши втрат. Українські захисники ведуть контрбатарейний вогонь, адже завдають ударів у тилу ворога.

Протягом доби 21 грудня ВВС України завдала авіаударів по 16х зосередження військ, озброєння та військової техніки, а також 1х зенітно-ракетній системі противника.

Українські ракетні війська уразили 9х зосередження військ, озброєння та військової техніки, 3х склади боєприпасів та 1х артилерійської системи російських загарбників.

Підтримуємо Збройні Сили України! Об'єднавшись ми переможемо!

Слава Україні!