Житомирська районна державна адміністрація
Житомирська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Як впроваджуватимуть нову модель оплати праці держслужбовців у 2024 році – Мінфін

Дата: 27.12.2023 12:26
Кількість переглядів: 98

Засади визначення фонду оплати праці державного органу на 2024 рік встановлено пунктом 14 розділу “Прикінцеві положення” Закону про Держбюджет-2024, зокрема з урахуванням фактичної чисельності працівників відповідного державного органу станом на 01.07.2023 р. з коефіцієнтом 1,1, але не більше нормативно встановленої чисельності працівників державного органу. Отже, визначення фонду оплати праці на 2024 рік для всіх органів виконавчої влади, зокрема й місцевих державних адміністрацій, здійснено за єдиними підходами згідно з нормами законодавства. Про це йдеться у листі Мінфіну від 12.12.2023 р. № 08020-08-6/34382.

Фото без опису

Згідно із положеннями БКУ розподіл бюджетних асигнувань між розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня належить до повноважень головного розпорядника бюджетних коштів.

Також у Мінфіні зазначили таке:

1. Скорочення граничної чисельності працівників місцевих державних адміністрацій у проекті постанови КМУ щодо чисельності працівників державних органів не передбачено.

2. Відповідно до Постанови №787 місцеві державні адміністрації можуть отримувати додаткові кошти з місцевих бюджетів на оплату праці працівників для здійснення ними делегованих згідно із законодавством повноважень органів місцевого самоврядування в обсязі до 50 % затвердженого у Державному бюджеті України на відповідний рік фонду оплати праці працівників місцевих державних адміністрацій, а місцеві державні адміністрації, працівники яких безпосередньо виконують обов'язки та завдання на територіях, які належать до територій відновлення та/або територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, - 100 % фонду оплати праці, затвердженого у Державному бюджеті України на відповідний рік.

3. Постанова №391 продовжує діяти, а отже, коефіцієнти 2 та 1,5 й надалі застосовуватимуться до посадових окладів працівників місцевих державних адміністрацій, які безпосередньо здійснюють повноваження на територіях активних бойових дій та можливих бойових дій згідно із переліком таких територій, затвердженим Мінреінтеграції.

Водночас Мінфін нагадує, що Каталог типових посад державної служби і критерії віднесення до таких посад (далі - Каталог), затверджений Постановою №1109, передбачає розподіл посад державної служби з урахуванням сімей і рівнів посад, юрисдикції та типів державних органів.

Так, Каталог, зокрема, чітко регламентує для посад державної служби категорії “В” наявність трьох фахових рівнів (VII - IX фахові рівні), а пунктом 14 Каталогу визначено, що під час встановлення фахового рівня для посад категорії “В” керівник державної служби в державному органі (керівник державного органу) враховує можливість віднесення посади головного спеціаліста та прирівняних до неї посад до VII (вищого), VIII (середнього) та IX (початкового) фахових рівнів, а посади провідного спеціаліста та прирівняних до неї посад - до VIII (середнього) чи IX (початкового) фахового рівня і те, що вони не можуть бути віднесені до VII (вищого) фахового рівня.

Рішення щодо кількості посад державної служби у відсотках категорії “В” у межах відповідного фахового рівня приймає керівник державної служби в державному органі (керівник державного органу) виключно в межах видатків, передбачених на оплату праці працівників державних органів у Законі.

Отже, керівник державної служби обласної/районної державної адміністрації має забезпечити прийняття виважених управлінських рішень стосовно проведення класифікації посад державних службовців та встановлення фахових рівнів, зокрема й за рахунок перегляду структури відповідної місцевої державної адміністрації.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь