Протягом 2 років запровадять Європейський цифровий гаманець

Дата: 11.03.2024 16:15

Європарламент підтримав створення законодавчої бази та прототипу гаманця ЄС. Тепер держави-учасники консорціуму, серед яких Україна, зобов’язані випустити свої національні гаманці ЄС протягом 24 місяців.

Нагадаємо, Україна бере участь у розробці європейського цифрового гаманця. Дія — претендент для реалізації проєкту, оскільки застосунок виконує більшість функцій, передбачених гаманцем EUDI. Високу якість застосунку відзначили європейські експерти.

Європейський цифровий гаманець дасть змогу отримувати доступ до державних та приватних послуг, не зважаючи на кордони. За допомогою прототипу гаманця POTENTIAL перевірить ефективність його використання в різних напрямах:

📎 електронне урядування

📎 відкриття банківського рахунку

📎 реєстрація SIM-карти

📎 мобільні водійські права

📎 кваліфікований підпис

📎 послуги за рецептом

Працюємо, щоб цифровізація була без кордонів 🙌🏻

Участь Мінцифри в пілотному проєкті EU Digital Identity Wallet здійснюється за підтримки Європейського Союзу в межах проєкту DT4UA, що реалізується естонською Академією електронного управління (eGovernance Academy).

Спільно керований Францією та Німеччиною, POTENTIAL є одним із чотирьох масштабних пілотних проєктів, відібраних Комісією для експериментів із цифровою ідентичністю по всій Європі.

Міністерство цифрової трансформації України