Житомирська районна державна адміністрація
Житомирська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Неурядові організації можуть отримати грант для надання послуг із ментального здоров’я

Дата: 13.03.2024 11:11
Кількість переглядів: 115

Міжнародна організація Пакт є лідером з розбудови потенціалу процвітаючих, стійких, залучених громад, які визначають власний розвиток. Місія Пакт полягає в тому, щоб створювати рішення для розвитку людського потенціалу, які ґрунтуються на фактах і даних та належать громадам, яким служить Пакт. Пакт досягає цього шляхом підвищення організаційного й технічного потенціалу  організацій, коаліцій та мереж, а також через посилення співпраці між урядом, бізнесом і громадянським суспільством задля досягнення соціальної, економічної та екологічної справедливості.

Фото без опису

Загальна інформація

Цей конкурс на отримання грантів оголошується в рамках Проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» (надалі – «Проєкт»), що фінансується USAID та реалізується Пакт. Мета Проєкту полягає у зміцненні спроможності України на національному, регіональному та місцевому рівнях ефективно реагувати на пріоритети та виклики у сфері громадського здоров’я, як під час війни, так і в період повоєнної відбудови.  Визнаючи, що психічне здоров’я населення, яке постраждало від війни, є нагальним пріоритетом громадського здоров’я, Проєкт постійно розширює свої програми психічного здоров’я та підтримує надання послуг у сфері турботи про психічне здоров’я та психосоціальної підтримки (надалі – «ПЗПСП») окремим особам, сім’ям і громадам, які зазнали впливу травми та насильства, пов’язаних з війною. У рамках цих зусиль Проєкт шукає нових партнерів – українські організації, які готові долучитися до впровадження програм з підвищення обізнаності та охоплення науково обґрунтованими послугами ПЗПСП, а також розширення або покращення існуючих точок входу для клієнтів (наприклад, заклади первинної медико-санітарної допомоги, школи, громадські організації, ветеранські простори, центри соціальних служб).

Мета конкурсу

Метою цієї ініціативи з надання грантів на послуги є покращення доступності та сталості науково обґрунтованих послуг з ПЗПСП для населення, яке постраждало від війни.  Гранти будуть спрямовані на надання і розширення послуг з ПЗПСП на рівні територіальних громад, використовуючи практичні, і водночас інноваційні моделі надання послуг для подолання розриву між потребами у сфері психічного здоров’я та послугами, що надаються. Спектр послуг з ПЗПСП має ґрунтуватися на наявних ресурсах і структурах громади і може включати профілактику, раннє втручання, лікування та/або скерування на відповідний рівень надання психологічної допомоги.

Очікувані результати цієї ініціативи полягають у забезпеченні доступу осіб, сімей і громад, які постраждали від війни, до ефективних і сталих послуг з ПЗПСП,  сприяючи таким чином поліпшенню їхнього добробуту і стійкості, а також зменшенню негативних психологічних наслідків спричинених війною.

Цільові групи населення

Запропоновані заходи в рамках цієї ініціативи будуть спрямовані на надання допомоги та підтримки постраждалому від війни населенню та вразливим особам, з акцентом на наданні допомоги наступним групам, визначеним Проєктом пріоритетними:

 • Внутрішньо переміщені дорослі та діти;
 • Демобілізовані ветерани та їхні сім’ї;
 • Постраждалі від гендерно-зумовленого та пов’язаного з конфліктом сексуального насильства;
 • Особи, які пережили окупацію, полон та/або катування та їхні сім’ї;
 • Особи, які втратили членів сім’ї;
 • Люди похилого віку, віком від 65 років;
 • Перша лінія контакту (пожежники, рятувальники, та інші);
 • Медичні працівники;

Географія конкурсу

Умови конкурсу розповсюджуються на будь-які регіони України, де існують потреби в послугах з ПЗПСП, а запропонована інтервенція відповідає операційній присутності та потенціалу організацій, які подаються на участь в конкурсі. У кожному запропонованому регіоні програма інтервенції повинна охоплювати щонайменше чотири громади, в яких безпосередньо надаватимуться послуги.

Розглядаючи географічні регіони для програмної діяльності, організації-заявники можуть розглянути можливість розбудови або об’єднання з поточними активностями щодо зміцнення громадського здоров’я та ПЗПСП, що реалізуються Проєктом у фокусних регіонах та територіальних громадах:

 • Вінницька область (Жмеринка, Могилів-Подільський)
 • Житомирська область (Овруч, Брусилів)
 • Івано-Франківська область (Косів, Лисець)
 • Київська область (Васильків, Фастів)
 • Одеська область (Роздільна, Маяки)
 • Тернопільська область (Шумськ, Заліщики)
 • Чернівецька область (Мамаївці, Сторожинець)
 • Чернігівська область (Бахмач, Козелець)

 Діяльність, що підтримується в рамках даного грантового конкурсу

 1. Залучення лідерів та мешканців громад, медичних працівників та дотичних організацій, існуючих надавачів послуг соціальної підтримки та інших зацікавлених сторін до спільної розробки програм з ПЗПСП, які доповнюють та використовують існуючі ресурси та послуги громади, а не дублюють або розвивають паралельні послуги чи системи.
 2. Розробка та впровадження плану надання послуг з ПЗПСП, який передбачає наступне:
  • Інформування та підвищення обізнаності громади щодо питань ПЗПСП та наявних послуг через місцеві та доступні канали комунікації, включаючи засоби масової інформації та соціальні мережі з метою збільшення використання послуг.
  • Визначення пріоритетних груп населення, які потребують підтримки у сфері ПЗПСП, з особливою увагою до цільових груп Проєкту.
  • Скринінг потреб та станів психічного здоров’я з належним перенаправленням до послуг ПЗПСП, залежно від потреб.
  • Надання послуг з ПЗПСП, орієнтованих на людину, та  використовуючи травмо-чутливий підхід з врахуванням культурних особливостей та враховуючи більш широкі потреби громади. Ці послуги  можуть включати спектр науково обґрунтованих інтервенцій, серед яких: консультування, терапія, кризові інтервенції та інші активності з психосоціальної підтримки, адаптовані для забезпечення потреб в ПЗПСП пріоритетних груп населення. Проєкт надаватиме технічні рекомендації та менторську підтримку щодо підбору науково обґрунтованих інтервенцій з ПЗПСП.
  • Використання ініціатив з телемедицини та телепсихіатрії для наближення послуг ПЗПСП до сільських та ізольованих громад, з метою надання їм доступу до психологічної підтримки, консультацій фахівців з психічного здоров’я, психіатрів за допомогою телефону, відеоконференцій або онлайн-платформ.
  • Створення підтримки за принципом “рівний-рівному”, наприклад, груп підтримки або спільнот, де люди, які мають досвід подолання проблем з психічним здоров’ям, можуть надавати один одному взаємну підтримку, заохочення та практичні стратегії подолання (наприклад, групи підтримки при втраті та горі; групи підтримки для ветеранів і їх сімей; групи підтримки для внутрішньо-переміщених осіб, групи підтримки родин/опікунів, котрі виховують дитину з інвалідністю).
  • Встановлення та розширення маршрутів клієнта та перенаправлень до інших існуючих надавачів послуг/служб турботи про психічне здоров’я залежно від потреб клієнта.
  • У співпраці з Проєктом забезпечення належної підготовки та навчання надавачів послуг з ПЗПСП для здійснення науково обґрунтованих інтервенцій, а також надання їм регулярної супервізійної підтримки.
 1. У співпраці з Проєктом впровадження стандартів забезпечення якості та механізмів моніторингу якості послуг з ПЗПСП, задоволення потреб клієнтів та дотримання етичних стандартів.
 2. У співпраці з Проєктом запровадження системи управління даними для моніторингу, оцінки та звітування про послуги та активності у сфері ПЗПСП, реалізовані в межах гранту, а також використання зібраних даних для аналізу охоплення та ефективності програм ПЗПСП і постійного вдосконалення якості надання послуг.
 3. Розробка плану забезпечення сталості запропонованих послуг та заходів з ПЗПСП після закінчення терміну дії гранту, що може включати вивчення потенційних партнерств із зацікавленими сторонами з державного та/або приватного сектору, стратегічні комунікації для забезпечення підтримки програми, а також визначення інших потенційних джерел фінансування та ресурсів.

Очікувані результати (індикатори будуть узгоджені з Проєктом на етапі підписання грантової угоди)

 1. Підвищено доступність послуг ПЗПСП.
 2. Покращено якість та ефективність послуг ПЗПСП та маршрутів клієнта.
 3. Посилено сталість послуг ПЗПСП.
 4. Посилено залучення громади, соціальної підтримки та зусиль з психоедукації.
 5. Розроблено та/або покращено систему перенаправлення в громаді або в існуючій мережі ПЗПСП.

Проєкт у тісній співпраці з відібраними кандидатами на отримання грантового фінансування спільно розроблять список індикаторів для моніторингу та звітування.    

Інші програмні очікування щодо грантів на надання послуг

 1. Забезпечити рівний доступ до послуг у сфері турботи про психічне здоров’я, приділяючи першочергову увагу вразливим і маргіналізованим особам, які зазнали негативного впливу травм і стресів, пов’язаних з війною.
 2. Наголошувати на підходах до ПЗПСП, орієнтованих на громаду, які залучають місцеві зацікавлені сторони, сприяють соціальній згуртованості та підтримці та спираються на наявні ресурси та спільноти в громаді.
 3. Науково-обґрунтований підхід та методологія є обов’язковою вимогою – використання клінічних настанов та узгодженість запропонованого спектру послуг та активностей з стандартами міжнародних найкращих практик.
 4. Забезпечити доступ до послуг ПЗПСП низького та помірного рівня інтенсивності, які ефективно пов’язані зі спеціалізованою допомогою, тобто охоплюють всі рівні піраміди послуг у сфері турботи про психічне здоров’я психічного здоров’я; а також неспеціалізованої турботи про психічне здоров’я: підтримки на рівні громади та сім’ї.
 5. Аналіз клінічних показників стану психічного здоров’я серед осіб, які отримали послуги з ПЗПСП (наприклад аналіз зменшення симптомів тривоги, депресії, посттравматичного стресового розладу (ПТСР) та інших) буде перевагою.
 6. Багаторівневий та підхід “крок за кроком” до надання послуг у сфері турботи про психічне здоров’я та мультидисциплінарна командна робота будуть перевагою.
 7. Перевагою буде проведення аналізу тривалості залучення осіб до послуг з ПЗПСП (наприклад, кількість сесій та середня тривалість терапії, частота припинення терапії/допомоги), оцінка якості ефективності наданих послуг та культурної прийнятності наданої допомоги.
 8. У рамках цього грантового конкурсу не будуть підтримані проєктні пропозиції щодо: інформаційних кампаній про психічне здоров’я, що проводяться ізольовано від надання послуг, проєктів ботів підтримки психічного здоров’я, не пов’язаних з іншими видами діяльності, а також витрат на ремонтні роботи.

Критерії оцінки заявки

Кожна заявка буде оцінюватися за наступними критеріями, виходячи з її змісту:

 1. Відповідність заявленим цілям та пріоритетам грантового конкурсу (30%)
 2. Технічний підхід до вирішення заявленої проблеми у заявці (40%)
  • Науково-обґрунтований підхід запропонованих інтервенцій з ПЗПСП
  • Відповідність рекомендаціям Міжвідомчого постійного комітету (IASC), дотримання міжнародних стандартів та керівних принципів надання ПЗПСП буде перевагою.
  • Мультидисциплінарна командна робота буде перевагою.
 3. Спроможність організації досягти очікуваних результатів (30%)

Орієнтовний строк дії грантів: до 18 місяців. Очікуваний початок проєктної діяльності: 1 травня 2024 р.

Сума гранту: Очікувана максимальна сума для кожного проекту становить 100 000 доларів США на весь період. Пакт може розглянути більшу суму, якщо вона є обґрунтованою та переконливо доведеною.

Угоди будуть підписані в українській гривні, тому заявники повинні подавати свої бюджети в гривні. Зверніть увагу! Пакт здійснює виплати грантоотримувачам лише банківським переказом.

Кінцевий термін подання заявок

29 березня 2024 р.

Критерії відповідності

Подати заявку мають право офіційно зареєстровані неурядові організації з усіх регіонів України.

У рамках цього конкурсу Пакт не може надавати гранти комерційним організаціям, політичним партіям, державним установам (організаціям) та фізичним особам, включаючи фізичних осіб-підприємців (ФОП).

Відповідно до вимог Федерального закону про підзвітність та прозорість фінансування (FFATA або Закон про прозорість), щоб мати можливість отримати субгрант, який фінансується урядом США, організація повинна отримати індивідуальний дванадцятизначний номер Unique Entity Identifier. Номер UEI не вимагається для подання заявки, однак вимагатиметься для одержання фінансування. Його можна отримати онлайн за посиланням https://sam.gov/content/home. Для організацій існує спрощена процедура реєстрації, якою передбачається отримання лише номера без додаткових функцій передбачених системою, однак розгляд запиту може зайняти від одного до декількох тижнів, тому ми радимо розпочати реєстрацію заздалегідь. Детальна покрокова інструкція українською мовою знаходиться в кінці цього оголошення.

Процес подання заявки

Заповнені заявки та супровідний пакет документів надсилайте, будь ласка, електронною поштою на адресу grants.phsrr@pactworld.org з темою: «Заявка на грант RFA P4059-2024-03 Назва організації, що подає заявку».

 • Необхідні шаблони розміщені в кінці оголошення, як окремі додатки.
 • Заявки подаються українською або англійською мовою.
 • Мінімальний пакет документів по заявці повинен складатися з таких документів:
  1. Заявка на грант
  2. Бюджет проєкту, а також деталізація бюджету (зверніть увагу на дод. закладки 2-5)
  3. Форма оцінка ризиків і відповідальності грантоотримувача
  4. Підтвердження організаційно-правової форми – реєстраційні документи
 • Неповні заявки не розглядатимуться
 • Заявки у паперовій формі не прийматимуться
 • Заявникам повідомлять про стан розгляду заявки письмово електронною поштою.

Процес розгляду заявок

Із представників різних відділів Проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», а в деяких випадках також із залученням експертів з інших організацій, буде створений технічний грантовий комітет, відповідальний за прийняття рішень щодо отриманих заявок. Усі технічні рецензенти пройдуть перевірку для виключення будь-якого конфлікту інтересів. Оцінювання базуватиметься на критеріях, викладених вище. Пакт залишає за собою право не інформувати заявників, чиї заявки не пройшли конкурсний відбір.

Організаціям, чиї заявки будуть відібрані для подальшого розгляду, буде запропоновано заповнити розширену форму оцінки ризиків і відповідальності грантоотримувача, а також надати додаткову документацію. Співробітники Пакт можуть проводити моніторингові візити для оцінки організації за місцем її знаходження до укладання грантової угоди.

Додаткові умови та роз’яснення

Стандартні умови: Для грантів, наданих в результаті цього конкурсу, в необхідному застосовному обсязі будуть чинними Стандартні умови USAID для НУО, зареєстрованих за межами США.

В рамках даного конкурсу не фінансуються будівельні та ремонтні роботи.

Дозвіл на використання і розголошення: Подаючи заявку Проєкту за цим оголошенням, заявник надає згоду на розкриття інформації, що міститься в поданих ним документах, експертам, залученим до оцінки у процесі відбору. Звертаємо вашу увагу на те, що всі експерти несуть зобов’язання за угодами про нерозголошення інформації.

Відмова від відповідальності:

 • Пакт може скасувати цей грантовий конкурс і не підтримати жодну заявку.
 • Пакт може відхилити будь-яку одержану заявку або усі.
 • Оприлюднення оголошення про конкурс не являє собою зобов’язання Пакт щодо надання фінансування.
 • Пакт зберігає за собою право не допустити до участі у конкурсі будь-яку заявку на підставі неспроможності заявника дотримуватися вимог конкурсу.
 • Пакт не надає заявникам компенсації витрат, пов’язаних із участю у цьому конкурсі.
 • Пакт залишає за собою право присуджувати грант на основі початкового оцінювання заявок без його подальшого обговорення.
 • Пакт може вирішити фінансувати тільки частину заходів, поданих на конкурсний розгляд, або присудити кілька грантів по конкурсних заходах.
 • Задля сприяння конкуренції, Пакт залишає за собою право не зважати на деякі невеликі недоліки у заявках, які можуть бути виправлені до того, як буде визначено присудження грантів.
 • Пакт може звертатися до заявників, щоб уточнити дані про контактну особу, адресу, а також факт подання заявки на цей конкурс.
 • Пакт може без повідомлення заявника звертатися по відгуки щодо минулих результатів його діяльності до осіб або інстанцій, зазначених у списку рекомендацій. Пакт також залишає за собою право звертатися до інших джерел інформації щодо минулих результатів діяльності заявника, не зазначених ним у заявці.
 • Подаючи заявку, заявники підтверджують, що вони розуміють умови конкурсу.

Запитання та відповіді

Якщо у вас є запитання, надсилайте їх до 15 березня 2024 р. на адресу ел. пошти grants.phsrr@pactworld.org. У темі повідомлення зазначте: «Запитання RFA P4059-2024-03 Назва організації, що подає запитання». Відповіді будуть надіслані на електрону пошту заявникам у форматі запитання-відповіді (Q&A).

З метою роз’яснення умов конкурсу, процедур отримання гранту, особливостей заповнення заявки проєкту та складання бюджету, заплановане проведення вебінарів 7 березня 2024 р. з 11:00 до 12:00 та 11 березня 2024 р. з 14:00 до 15:00. Для реєстрації вашої участі в заході направляйте запит на адресу ел. пошти grants.phsrr@pactworld.org, до кінця дня, що передує даті зустрічі.

Додатки:

Конкурсне оголошення P4059-2024-03 UA

Форма заявки на грант RFA P4059-2024-03

Форма бюджету проєкту RFA P4059-2024-03

Форма оцінки ризиків грантоотримувача RFA P4059-2024-03

Інструкція з отримання номера SAM UEI


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь