Повідомити про пошкоджене чи знищене майно - через міжнародний Реєстр збитків у Дії. ВІДЕО

Дата: 03.04.2024 11:08

Міністерство цифрової трансформації України запустило перший етап подання заяв про пошкоджене чи знищене майно у міжнародний Реєстр збитків у Дії.

Ваша домівка постраждала від російської агресії? Подавайте заяву про відшкодування в міжнародний Реєстр збитків просто в застосунку Дія. Дані з Реєстру стануть основою для майбутніх репарацій.

На першому етапі повідомляйте про пошкодження чи руйнування:

👉🏻 приватного будинку;

👉🏻 квартири;

👉🏻 дачного будинку;

👉🏻 садового будинку;

👉🏻 іншого житлового приміщення.

Для подання заяви треба бути власником майна та мати Акт про обстеження від місцевої влади. Щоб скористатися сервісом, оновіть застосунок.

Згодом заяви зможуть подати інші власники зруйнованого чи пошкодженого майна, зокрема ті, чия нерухомість розташована на тимчасово окупованих територіях.

Надалі Мінцифри планує розширити послугу, щоб громадяни могли повідомляти про шкоду життю, здоровʼю, випадки тортур та сексуальне насильство. Потім скарги зможе подавати бізнес і держава.

Сервіс у Дії та вимоги до розроблення міжнародного Реєстру реалізовано у співпраці з Міністерством цифрової трансформації та Міністерство юстиції України за підтримки проєкту USAID / UK aid TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах.