Перша Конституція Пилипа Орлика: Початок демократичної традиції в Україні

Дата: 05.04.2024 11:11

5 квітня - знаменна дата для України, адже саме цього дня в 1710 році гетьман Пилип Орлик на козацьких зборах біля Тягині (нині Бендери) уклав першу Конституцію України.

У 1710 році український політичний діяч Пилип Орлик уклав першу Конституцію в історії Східної Європи. Цей історичний документ, відомий як "Конституція Пилипа Орлика", був прийнятий в Гадяцькій Січі під час Війни за незалежність України під проводом гетьмана Івана Мазепи. Цей документ визначав основні принципи управління та права громадян.

Конституція Пилипа Орлика мала значний вплив на подальший розвиток української політичної думки та стала важливим символом боротьби за національну самостійність. Вона закріпила принципи розділення влади, гарантувала права національних меншин та встановлювала принципи свободи слова та друку. Завдяки цій Конституції було створено основу для подальшого розвитку української державності та формування національної ідентичності. Незважаючи на те, що Конституція Пилипа Орлика не залишила тривалого сліду у практичному праві, її символічне значення для українського народу надзвичайно велике.