Без обов'язків не було б прав!

Дата: 11.04.2024 10:15

І наразі це теза не для філософських роздумів про природу свободи та відповідальності. Пропонуємо поговорити про обов’язки орендаря житла:

✅ Перевірити належний стан житла.

Якщо орендар у момент передання житла в його володіння не переконається в його належному стані, житло вважається таким, що передане в належному стані.

✅ Використовувати житло лише для проживання у ньому, забезпечувати збереження житла та підтримувати його в належному стані.

✅ Своєчасно вносити плату за оренду (найм) житла.

✅ Своєчасно та самостійно вносити плату за комунальні послуги, якщо інше не встановлено договором найму (оренди).

✅ Попередити орендодавця про розірвання договору найму житла за три місяці або в інші строки встановлені договором.

✅ Не перешкоджати навмисно орендодавцю проводити перевірку житла.

✅ Повідомляти орендодавця про виявлені недоліки житлового приміщення.

✅ Орендар зобов'язаний усунути погіршення житла, які сталися з його вини.

У разі неможливості відновлення житла орендодавець має право вимагати відшкодування завданих йому збитків.

✅ Орендар несе відповідальність перед орендодавцем за порушення умов договору особами, які проживають разом з ним.

✅ Здійснювати поточний ремонт житла, переданого у найм, якщо інше не становлено договором найму житла.

✅ Не провадити перевлаштування та реконструкцію житла без згоди орендодавця.

✅ Договір найму може містити й інші обов'язки орендаря, наприклад, заборону на куріння, утримання домашніх тварин, умови проведення перевірки житла орендодавцем тощо.

Важливо ретельно вивчати договір найму житла перед його підписанням з кількох причин:

1️⃣. Захист ваших прав

2️⃣. Уникнення непорозумінь

3️⃣. Індивідуальний підхід

4️⃣. Додаткові гарантії

5️⃣. Юридична безпека

Розуміння своїх прав та обов'язків є невід'ємною частиною свідомого суспільства.

В разі необхідності, перед підписанням договору проконсультуйтеся з юристом, який допоможе вам його зрозуміти та внести необхідні зміни. Не соромтеся ставити запитання орендодавцю щодо будь-яких незрозумілих вам пунктів договору. Записуйте всі домовленості з орендодавцем у письмовій формі, щоб уникнути розбіжностей у майбутньому.