12 квітня в Україні традиційно відзначають День працівників ракетно-космічної галузі та Міжнародний день авіації і космонавтики

Дата: 12.04.2024 08:40

Це свято приурочене першому в історії польоту людини в космос понад 60 років тому.

Наш регіон має безпосередню причетність до цієї дати, адже тут народився вчений зі світовим ім’ям, головний конструктор перших ракетно-космічних систем, основоположник практичної космонавтики Сергій Корольов. А першим і поки що єдиним космонавтом незалежної України, хто у листопаді 1997 року розгорнув у космосі синьо-жовтий стяг, став Леонід Каденюк.

Донедавна наша держава входила до п’ятірки провідних країн світу за кількістю космічних запусків. І сьогодні, у період найскладніших викликів та випробувань, підприємства ракетно-космічної галузі забезпечують сектор оборони сучасною ракетною технікою та завдяки космічним технологіям – вкрай необхідною інформацією, що допомагає бити ворога і наближати довгоочікувану Перемогу України над агресором.

Юрій ТАРАСЮК,

начальник Житомирської районної