Сьогодні День пам'яток історії та культури України

Дата: 18.04.2024 08:15

Україна стоїть перед випробуванням, безумовно, найважчим у своїй сучасній історії. Вторгнення Російської Федерації, що почалося 24 лютого 2022 року, і 10 років війни не лише поглибило військовий конфлікт, але й спричинило непоправні збитки для культурної спадщини України.

Протягом років бойових дій багато об'єктів культурної цінності були зруйновані, пошкоджені або опинилися під загрозою знищення. Це не лише втрата матеріальних цінностей, а й втрата частини ідентичності та культурного доробку нації.

На жаль, у зв'язку з бойовими діями й обмеженим доступом до пошкоджених територій, неможливо навіть приблизно оцінити розмір збитків. Нинішній момент – це час великої невпевненості та болючої турботи за майбутнє культурної спадщини України.

Проте, в цей важкий час, ми маємо пам'ятати про міцність українського духу, що відображається в наполегливості захищати свої цінності та історію, збереженні культурного багатства нашої країни для майбутніх поколінь.

Юрій ТАРАСЮК,

начальник Житомирської районної військової адміністрації